15 temmuz 2016 darbe girişimi

ne kadarı doğrudur ne kadarı twitter trolllenmesidir bilinmez ama, beylerbeyi sarayı ve köprüde asker varmış; ankara'da f16'lar uçuyormuş. insanlar açık açık darbe oluyor diyorlar. lan.

edit: galiba internet yavaşlatılıyor.
edit2: canlı bomba var ve sivil uçak hava sahası ihlal etti diyorlar, ama bana hiç inandırıcı gelmiyor.
yapılan son açıklama ile 82 darbesinde olduğu gibi yönetime el konulmuştur..
trt'de zorla duyuru yapılıyor şu an. sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
(bkz: sen buna darbe diyorsun ama bu bildiğin başkanlık sisteminin ayak sesleri)
tinky-winky'ın telefonla milleti sokağa çağırması da cabası. insanları bile bile ölüme çağırmak gibi bir şey
ne oluyor ne biliyor belli değil ama bildiğin tiyatro dönüyor şimdi.
o kadar gerçek gelmiyor ki uykum geldi. böyle herkes anlaşmış arkada bi yönetmen varmış gibi. çok uzamaz biter zaten, sokağa çıkan maymunlar da sahte zafer sarhoşluklarıyla başkanlıklarına kavuşur.
evet birlik-bütünlük, evet bu bir demokrasi testi. içim şişti.
trt1'deki yayın efsaneydi. şu an trt yok oldu orası ayrı, yayından tamamen kaldırılmış durumda.
bir grup tarafından yapıldığı söyleniyor. başarıya ulaşamayacak bir girişim neden yapılır anlamış değilim. resmen akıl tutulması.
selalar okunuyor. trakya'da bile okunuyor. bazı yerlerde sela sonrası "sokağa çıkın, allah için, cumhurbaşkanımız için çıkın" anonslarının yapıldığı söyleniyor.
savaş uçaklarıyla tbmm bombalanıyor. canlı yayında fox görüntüleri veriyor.
insanlar ölüyor ve ben uyuyamıyorum. her sabah daha ne kadar kötü olabilir dedikçe daha kötüsüne uyanıyoruz. şuana kadar herkesin fikrine inancına saygı göstermeye çalışan bir insan oldum. ama sizin o götümün bile daha iyisini ürebileceği fikirleriniz ve insanların canı üzerine kurduğunuz kirli oyunlarınıza benim vicdanım el vermiyor artık, gözümü kırpamıyorum. canım ankara'mda evde oturanların bile can güvenliği yok. arkadaşlarımdan gelen videolar ve sesler kanımı donduruyor. ulan daha yarının garantisi yok, bu neyin hırsı bu neyin savaşı hele ki kaç yaşında insanlar -insan demek istemiyorum-. ben artık bıktım, sevdiklerim için endişelenmekten ve kendim rahat değilken birilerini teselli etmeye çalışmaktan. o kirli elleriniz umarım en kısa zamanda sizin sonunuzu getirir!
ülke genelinde ölü sayısı 70 deniyor. bu ölenlerin tek sorumlusu gece 2 de ezanlar okutup insanları sokağa çağıranlardır. 754 tsk mensubunun gözaltına alındığı da söyleniyor. askerler teslim olmuş.
başkanlığını kutlamaya başlayabilir, bundan daha kirli bir zaferi yok.
korkudan tir tir titreyen erlerin, kemerle dövülmelerinin, infaz edilişlerinin fotoğraflarını gördükçe kanım donuyor. darbe olmayan seçenek bu mu şimdi?
hani ortadoğu ülkelerinde savaşlar olur da, kimin hangi taraf olduğu belli olmaz ya. işte o günlerden bu da. biz 2002'de birlikte türkiye'nin dünya kupasındaki başarılarını kutlayan bir millettik. ne ara birbirimizin üstüne tank sürüp parçalar, birbirimizi silahla tarar hale geldik lan?
daha ergen, daha yirmilik tıfıl askerlerin hiç bir şeyi anlamadan ortada bırakıldığı ve ardından linç edildiği kaos. tiyatro demek istemiyorum, tiyatro sahne sanatlarının bir dalı lakin burda ne sahne ne de sanat var. kötü kurgu, hazin sonuç.
komik yani. insanların hiç mi aklı yok diye düşünüp duruyorum. akşam o kadar uykumu getirdi ki bu saçmalıklar, erkenden uyudum ve etrafımdaki sesleri kendimce susturdum. böyle galeyana gelecek bir millete de hepsi müstehak!
her gün yeni bayrak tasarımı aramaktan iflahı kesildi milletimizin gün aşırı profil fotosunu bayrak ile güncelliyorlar.
allah bu millete bir daha profil fotosu değiştirtirtmesin.
milletimizin de demokrasi için canını ortaya koyabildiğini görmüş olduk. demokrasi için ölmeyi de öldürmeyi de göze aldılar(!) bayrak için yapmadıkları kalmadı zaten.

tiyatro diyenlerin asker sevicilerinin entarilerini hayretle okuyorum. bu gözler masum vatandaşların tankların altında ezildiğini kurşunlara hedef olduğunu gördü. bu eylemin içerisinde yer alan erinden tümgeneraline kim varsa cezası misliyle verilmelidir. ne yani insanlar sokaklara inmesin miydi? ne yani trt 1 ekranında okunan o çirkef metni dinleyip dizimizi kırıp yerimizde mi otursaydık darbe seviciler? bir de kalkmış gerçek darbe bu değil diyorlar. başarıya ulaşmamış olması mı kıstas?
"eğitim yapacağız" demişler. asker değil cihatçılar eğitimini yaptı. http://twitter.com/Fenerli_Ressam/status...
  • /
  • 3