28 mart 2020 ayı sözlük istanbul zirvesi

terasında birkaç kez takıldım ben ve oldukça queer bir mekan mecra. hatta bu haftasonu "who cares" organizasyon grubu ile ortak bir gece düzenlendi uzun zaman üstüne (terasları kapalı idi bir kaç aydır). tuvaletlerde cinsiyet ayrımı yok filan. ancak dediğim gibi ben genelde terasa house müzik dinlemek için gidiyorum alt katlarını bilmiyorum ama mekan sahiplerinin bazı geceler terasta drag queen gösterileri yapılmasına izin verdiğini düşününce ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum. isterseniz konuşabilirim ama yinede.
içişleri bakanlığının genelgesinde 'koronavirüs (kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için sağlık bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde 'umuma açık istirahat ve eğlence yerleri' olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10:00 itibarıyla geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı' belirtildi.

buluşacağınız mekanı iyi ayarlayın dostlarım.
kesin olmamakla birlikte eski bir yazar arkadaşımla katılmak istediğim zirvedir. sözlük zirvelerini özlemedim dersem yalan olur. umarım bir aksilik çıkmaz da o gün ben de orada olurum.
barların yanında "..bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları,her türlü kapalı çocuk oyun alanları (avm ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, spa ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak."

tahminim ay sonuna kadar süreceği yönünde ancak belli değil tabii ki
büyük ihtimalle bu ay böyle geçer. zirvenin bu döneme denk gelmesi kötü,üzücü oldu. hoş inşallah şu virüsden sağ salim kurtuluruz da daha nicelerini yapma şansı,şansımız olur. iptal olursa çok üzülürüm ama o da ayrı. tek yaşasam teklif sunardım ama öyle de bir şansım yok. merakla gidişatı görücez artık.
yeni kararlar neticesinde iptal değil ama ertelemek durumunda olduğumuz zirve. yeni tarihi coronavirüs belirleyecek. yine hem bu başlık altında hem de yeni başlıkla bilgi vereceğim. şu salgını bi atlatalım öncelikle. hepinizi kocaman öpüyorum.
yaz aylarında olsa da ben de gelsem *
iptal yerine ertelenmesine sevindim. umarım bir an önce atlatırız şu kötü zamanı da en kısa sürede gerçekleştiririz.
hadi biri bir zirve düzenlesin de herkesin pası bi silinsin artık. ben tekirdağ'dayım. benden beklemeyin, mutlaka zirve yapmak, tanışmak, kaynaşmak isteyenler vardır aramızda. yeni zirve başlıklarınızı bekliyor olacağım.
bu cumartesi olacak zaten bir zirve.
(bkz:patronsuz, pezevenksiz)
zirve olacaksa zirve için bir başlık da açın arkadaşlar. zirve sonrası entryleri okumak keyifli oluyor. sözlük sayesinde tanışan bir kaç kişi aralarında anlaşıp buluştuğunda o sözlük zirvesi olmuyor.
  • /
  • 2