31 mart 2015 istanbul cumhuriyet savcısının rehin alınması

savcımıza el uzattılar mağduriyeti ile berkin davasının bir şekilde eksen kaymasına gideceğini düşünmek çokta komplo teorisyeni olmayı gerektirmiyor zannımca
son derece insani taleplerle yapılan bir eylemdir. *

3 eylemci de yargısız infaza kurban gitmiştir.
savcıyı öldürmeye niyetleri olsaydı çoktan öldürmüş olurlardı.
bizdeki derin devlet geleneğinin ustalaştığı birşeydir bu tür eylemlerdeki tüm eylemcileri yok etmek...
ben eylemcilerin yerinde olaydım, öldürüleceğim kesinleşmişse mislini yaparak ölmeye çalışırdım...
polisin başarılı operasyonuyla herkesin öldüğü eylem.adaletin olmadığı yerde artık herkes kendi adaletini sağlamaya çalışıyor.tipik orta doğu ülkesi işte.fazla bir beklentiye girmememek lazım.yarın biri sehit savcı diyecek diğeri şehit yoldaş olarak anılacak.şiddetin rutin olduğu memlekette sıradan şeyler.
dhkp-c'liler de ki cesaret takdir edilesi resmen ölüme gitmiş adamlar.bu eylem birilerine muhakkak yarayacak berkin elvanın teröristliği kesinleşip iç güvenlik yasası legalleşecek.
daha sonra unutulup bok çukuru memlekette hep beraber debelenmeye devam edeceğiz.
komplo teorilerinin haddi hesabı olmayan sonu acı bitmiş rehine olayıdır.

komplo 1: mit x örgütünü taşeron olarak kullanmış olup bu olaydan iktidar mağduriyet edebiyatı yapıp über ötesi oy devşirecektir.

komplo 2: x örgütü girişte donuna kadar aranılan adliyeye tabancaları ile elini kolunu sallayarak girmiş bu zaafiyeti örtmek ve halkı bilgilendirmekten kaçınmak için tüm türkiyede elektrikler kesilmiştir.

komplo 3: ergenekonda gerçekten türkiyenin içini karıştıran konsey takımı(suçsuz yere içeri alınanları tenzih ederim) böyle olayları tasarlayarak buram buram burnumuzda tüten eski türkiyeyi canlandırmaktadır.

komplo 4: berkin elvan tüm vicdanlarda yara açmıştır ve her gün yeni bir vicdan daha bu vicdana eklenmektedir şiarıyla devlet devletliğini yapmış ve yeni vicdanların eklenmesini engellemiştir kendini haklı çıkarmıştır.

komplo 5: aslında x örgüt elemanları plastik silahla savcıyı rehin almıştır ve sağda solda sosyal medyada tüm savcının belgelerini fotoğrafını çekerek paylaşmıştır, elektrik bu paylaşımlar görülmesin ve imha edilsin diye kesilmiştir, baktı ki olmadı polisler rehine, örgüt mensubu demeden odaya dalmışlardır.

komplo 6: iran x örgütünü taşeron olarak tutmuştur çünkü türkiyenin yemene destek vermesi kabul edilemezdir, adaletin temeli olan adliyeyi böyle bastırırım aha diyerek yabancı sermayeyi ülkeden uzaklaştırıp türkiye ekonomisine zarar verdirtmektir.

komplo 7: ermeni soykırımın 100. yılı münasebetiyle ermeni lobilerinin işidir.

komplo 8: israil oyunlarıdır.

say say bitmez efendim. en iyisi bekleyip tüm açıklamaları dinleyip kendimizce yorum yapacağız. ölüm olması üzücüdür. ülke ne hale gelmiştir diyenleri duyar gibiyim, ülke ne haldeydi ki ne hale geldi diyeyim ben size. inşallah güzel günler göreceğiz.
sözcü gazetesindeki habere yapılan bir yorum.

--- spoiler ---

gezi olayları sırasında polisin attığı gaz fişeği ile başından ağır yaralanarak 269 gün sonra hayatını kaybeden berkin elvan'ın davasının son savcısı mehmet selim kiraz olmuştu.

savcı selim kiraz, 15 yaşında hayatını kaybeden berkin'in faillerinin bulunması için davaya eylül 2014'te atandığında dosya 3 aydır sahipsizdi.

savcı kiraz'ın yeni makamına atanmasının ardından berkin'in babası sami elvan ve avukatı evrim deniz karatana savcılığa başvurarak neden halen iddianame hazırlanıp dava açılmadığını sormuş ve bir an önce gerekli işlemlerin yapılmasını talep etmişti.

savcı kiraz ilk iş olarak gaz fişeğini atmakla suçlanan polislerin aynı kişiler olup olmadığının tespiti için adli tıp kurumu'nu devreye sokmak oldu.

istanbul cumhuriyet savcısı mehmet selim kiraz, daha sonra istanbul emniyet müdürlüğü'ne yazı yazarak, ulusal kriminal büro'nun fotoğraflar üzerinden yaptığı incelemede 3 polisin eşgalinin tespit edildiğini ancak açık kimliklerinin tespit edilemediğini bildirmişti.

savcı kiraz, eşgalleri belirlenen ikisi zet'çi (biber gazı tabancası kullanan polisler), biri de muhimmatçı bu 3 polisin açık kimliğinin tespiti için olay günü olay yerinde görev yapan polislerin açık kimliklerinin fotoğrafları ile birlikte kendisine yollanmasını istedi.

12 gün önce polislerin fotoğraflari geldi

istanbul emniyet müdürlüğü, ise 12 gün önce savcı kiraz'ın talebi üzerine 21 polisin açık kimliklerini ve değişik açı ve boylardan çekilmiş fotoğraflarını soruşturma dosyasına yolladı.

savcı kiraz, daha önce eşgalleri belirlenen ancak açık kimliklerine ulaşılamayan 3 polisin fotoğrafları ile emniyetin yolladığı 21 polisin fotoğraflarını ve kimlik bilgilerini adli tıp kurumu ses ve görüntü inceleme şube müdürlüğü'ne yolladı.

savcı kiraz, eşgalleri tespit edilen ancak açık kimlikleri tespit edilemeyen bu 3 polisin, emniyetin gönderdiği 21 polis içinde olup olmadığının belirlenmesini istedi.

14 yillik savci

mehmet selim kiraz 14 yıllık bir savcı. berkin elvan dosyasına atanana kadar da memur suçlarına bakıyordu. bu öğlen saatlerinde ise aynı dosya yüzünden adliyedeki odasında rehin alındı.

(böyle birini öldürmek kimin işine gelir) yorumsuz.


--- spoiler ---
ölümlere sebep olan aptalca bir eylemdir. aptallığını anlatmaya kelimeler yetmez hatta. şimdi cumhurbaşkanını izleyin, bakın berkin elvan'ın ismini ve onunla birlikte gezi ruhunu nasıl paramparça edecek. dayanamıyorum artık bu şiddet bağımlısı memleket insanlarını görmekten. solcusu, sağcısı, muhafazakarı hepsinin gözünü kan bürümüş.
3 suçsuz insanın öldürülmesiyle sonuçlanmıştır.

(bkz: mehmet selim kiraz)
olay sol bir örgüt tarafından yapıldığı için konduramayıp komplo diyen ergenleri de görmüş olduğumuz olay. cesetler üzerinden siyaset yapmayı bırakın artık. 3 can gitti arkadaşım. kim yaparsa yapsın suçludur. ister müslüman bir örgüt, ister sol bir örgüt. düşüncenin ne olduğu suçun üstünü örtmez.
rte'nin "başarılı bir operasyon yapıldı" dediği operasyondan kimsenin sağ çıkmaması ne trajikomik.

baktığınız vakıt rte bir taşla bir değil birçok kuş vurmuş oldu.

-berkin elvan davası kapandı
-sanık polisler kurtuldu,savcı susturuldu
-kamuoyunda avukatlar lekelendi
-kılıçdaroğlu ve demirtaş zan altında bırakıldı
-iç güvenlik paketi için "evet" dedirtecek algı zihinlere yerleştirildi

yaklaşan seçimler öncesi kamuoyunda "geziciler terörist" algısı oluşturuldu.böylece kaybedilen sağcı milliyetçi oylar geri kazanıldı.
bence tayyip polise değil mit'e teşekkür etmeliydi.
faşist sistemlerin klasik başarısıdır: (bkz: hem nalına hem mıhına) diyerek kişi ve kanıt yok etmek...
çok yazasım var bu başlığa da cesaret edemiyorum. internetin bu kadar kontrol altına alınması insanı geriyor o yüzden susmayı tercih ediyorum. fakat bu operasyon birçok şüpheyi içinde barındırıyor. kesinlikle göründüğü gibi olduğuna inanmıyorum. iki taraf adına da haddinden fazla üzücü bir olaydı. kusursuz bir operasyon yapıldı ve kimse hayatta kalamadı(!)
ekşi de paylaşılan video ve şemsiye detayı oldukça enteresan.

https://eksisozluk.com/savci-kirazin-odasina-teroristlerin-giris-videosu--4742982