32. uluslararası istanbul kitap fuarı

bu sene şaşırtıcı bir tarihte, yani 2-10 kasımda, istanbulun sadece bu tarihlerde kalabalık olduğu beylikdüzü semtinde gerçekleşecek olan etkinlik.* giriş ücreti yine öğretmen ve öğrencilere ücretsiz olup; diğer kalanlara 7 liradır. * ulaşım yine metrobüs ile son durak. anadolu yakasından gelenler ise, metroyla ünalan'da inip aktarma yapabilirler. dötünün kılı olduğum rte'nin sayesinde marmaray da var artık * o da kullanılabilir.

http://www.istanbulkitapfuari.com/index....
bu güzel ve tepebaşındayken haftada dört kere gittiğim bu fuarı teee anasının dinine taşıyan yarım akıllıyı çok yoğun duygularla "andığım ve selamlarımı" gönderdiğim, gitmesi üç saat dolaşması yarım saat dönmesi üç saat olan, artık kitapların fiyat olarak da normal kitapçılardan farklı bir fiyata satılmadığı ve ele gelir bir indirim yapılmadığı için kitap almaya tee oralara gitmeye değmeyeceğini düşündüğüm, ama bu pazar çok sevdiğim bir yazar arkadaşımın imza günü için gitmek zorunda olduğum, niyeti iyi yeri kötü fuar. orayı dinamitlemedikçe o anasının dini yerden başka yere taşınması söz konusu olmayacak gibi görünüyor. bunların hepsi kitap okumayalım diye!
bu sene 2-10 kasım tarihleri arasında yapılacak olan, türkiye'nin en büyük kitap fuarı. tüm yayınevleri ve yazarları okuyucuyla buluşturan imza günleri, konferansları ve söyleşileriyle kitap tutkunlarının bir senelik besinini sağlayan büyük fuar etkinliği. beni hiçbir şey değil de, o bitmek tükenmek bilmez yol zorluyor. eskiden tepebaşı'ndayken haftada 4 kere giderdim, aklım bir kitapta kaldığında gidip alırdım, şimdi tee anasının dininde. * ama gene de gidip oraları gezmek güzel. bir de eskiden kitaplarda indirim yaparlardı, şimdi normal kitapçıdan farkı kalmadı oradaki fiyatların, dolayısıyla espirisi kalmadı fuarın. pazar günü orada olacağım *
az önce eve gelip poşetlerimi bir kenara atıp izlenimlerimi aktarmak istediğim fuar. efenim gidiş söğütlüçeşme metrobüsten tam 1 saat 40 dakika sürüyor ve tam önüne kadar gidiyor metrobüs, ortam iğne atsanız yere düşmez halde ve benim henüz maaşım yatmadığı için ancak iki üç kitapp aldım, ancak zaten gidiş amacım canım dostum kadri karahan'a akustik şiirler kitabını imzalatmaktı. muhabbeti de çok iyidir, ilgilenirseniz bir gün daha imza günü düzenleyecek. bu arada mutlaka ama yitik ülke yayınlarının standına uğrayıp bir kitap alın. geri dönüşümlü ve arkasında karaçam tohumu bulunan bir kaleminiz oluyor ve kalem bitince toprağa gömüyorsunuz, o tohumlar karaçam'a dönüyor. müthiş bir şey. ahmet ümit'ten imza alayım dedim ama ne mümkün izdiham izdiham 150 kişi vardı önümde bekleyemedim. *
yarın gitmeyi planlayan arkadaşlar varsa buluşup beraber gidebiliriz dediğim fuardır. geçen sene üç tagore kitabına, artı bir adet de başka bir kitaba(adını şu anda hatırlayamıyorum) toplam 5 tl ödeyip sahip olduğum fuardır aynı zamanda.
yunanistan il sınırında düzenlenen kitap fuarı. fuara gideceğiz diye yollarda telef oluyoruz...
10 gün boyunca çalışmak için gittiğim,halkın gösterdiği ilgiden memnun olduğum,indirimlerin çok az * olduğu fuar