4 nisan 2017 idlib katliamı

sivillere yönelik yapılan utanç verici kimyasal katliam. cahil toplumları önce ayrıştırıp, kutuplaştırıp, nefret üretip savaşa sürükleyerek üzerinden fayda ve çıkar sağlayan tüm kan emici politikaların eseridir.
kendi ülkemde her gün onlarca insan yasal katliamlarla ölürken bir başka ülkenin başarısız vatandaşlarının ölümüne üzülemiyorum, yazık olmuş tabi. insanlarımız çok güzel duygusuz oldu.
abd esad güçlerine misilleme amaçlı tek seferlik bir saldırı gerçekleştirdi. neden tek seferlik bunu anlamadım. bu aslında bu kimyasal saldırılara devam et anlamı mı taşıyor. bir de saldırmadan önce esad destekçisi rusya'ya bilgi veriliyor ve saatler sonra saldırı gerçekleşiyor. hani ben saldıracağım, bu katliama sessiz kalmış gibi görünmeyelim, uzaklaşın oradan der gibi! resmen göz boyama, savaşı körükleme girişimi. hiç mi vicdanınız yok lan, o nefes almaya çalışarak acı içinde kıvranan ve hayatlarını kaybeden çocuklara, bebeklere, insanlara hiç mi üzülmüyorsunuz? hiç mi içiniz cız etmiyor. kirli siyasetiniz ne zaman son bulacak. son bir haber de ışid'e giden kimyasal maddelerin çoğunun türkiyeli şirketlerden gönderildiğine yönelik. hatta şirket isimleri de paylaşılmış bir sitede. çok vicdanlısınız da bunklar lafta kalıyor. o bölgeye ülkemizden neden kimyasal akışı hızla devam ediyor kardeşim? ölümlerden sorumlu olanlar, cevaplamanız gereken bir çok soru var ve cidden yatacak yeriniz yok!