6 temmuz 2013 polisin taksim gezi parkı müdahalesi

gezi parkı açılışının ardından polis tarafından önce uyarılar sonra tomalar ve şuanda da gaz bombalı müdahaleler başlamış durumda. olaylar halk tv den canlı yayınlanıyor.
halk tv nin haberine göre polis plastik mermi de kullanmaya başlamış deniyor.
mahkeme kararı "gezi parkı halkındır" dedi. halk gezi parkı açılışına gitti ve polisin biber gazına, tomaların tazyikli suyuna maruz kalıyor. bu nasıl açıklanabilir?
feodal müdahale ve gizlice işletilen yıldırma planı artık mahkeme kararlarının hükümet ve emniyet tarafından tanınmadığının kanıtı oldu. lakin yargı kararları ve mahkeme ilamlarının yerine getirilmesi noktasında her alanda tavan yapan siyasallaşmanın, ele geçirmediği tek bir nokta kalmamış meğer.

bugünkü buluşmaya yönelik müdahale ve bombalı polis baskını zaten bilinerek o alana gidildi, bunlar zaten eylem ve eylemci temelinde hazırlıklı olunan olgulardı ancak bir ülkenin en temel nüvesini teşkil eden bağımsız yargının artık sözünün geçmiyor oluşu, suya bombaya copa maruz kalmaktan daha acı ve dehşet verici bence.
polislerin müdahalesi bir yana, polislerin yanında kim oldukları neci oldukları belli olmayan, ellerinde satırlarla, demir çubuklarla, sopalarla halka saldıranlar kim ne hakla müdahale ediyor videolar düşündürücü? bunlar ve bunların sırtını sıvazlayan polisler, bunları yönlendiren başkanlar vekiller ve en başındakilerin 'insan' olmadığı kesin.