ablanax

yeni sözlükçümüz. hoş geldin.

(bkz: askk)
endikasyonları:
beyin profilaksisi ve abla migren krizi, nevralji, sosyoloji, yatak toplama. beyinde analjezi sağlamak ve meni kaybını azaltmak amacıyla. ağrılı ablacık problemlerinde, abla fırçası sonrası görülen ağrılarda analjezik ve antienflamatuar olarak. iç burkulması, abla ile gerilme gibi günlük kazalarda ve post-operatif ağrılarda.
anneyle ilişkili hastalıklarda spesifik tedaviye ilave olarak analjezik ve antipiretik amaçla. roma arter yollarında, ostimde, ankara spor kulübünde, ich bin akut gut tedavisinde.

kontrendikasyonları:
aktif abla gönül kanaması olan hastalarda; annebulanax içeren preparatlarla birlikte ve 2 yaşın altında kullanılmamalıdır

uyarılar/önlemler:
midesi geniş olma hastalığı, kalp ,ciğerim ve böbreğim diyen ağız fonksiyon bozukluğu, soda kısıtlaması olanlarda dikkatle kullanılmalı; trombon kullanımını azaltıp, kemane zamanını uzatır; ablaya aşırı duyarlı kişilerde hipersensitivite reaksiyonları görülebilir; çok gerekmedikçe gebelikte ve amı geride olanlarda kullanılmamalı,

yan etkiler/advers etkiler:
ablajım diyerek dolaşmak, dermansız kalmak, kardinallere santral sistemi ile bağlanma isteği gibi yan etkiler görülebilir.

ilaç etkileşimleri:
annebulanax, kolikolik fort.

kullanım şekli ve dozu:
abla profilaksisinde; günde 2 kez 2 tablet veya günde 2 kez 1 fort tablet. muhtemel bir krizin ilk belirtisinde 3 tablet veya 1 1/2 fort tablet. gerekirse ilk dozdan en az yarım saat sonra verilmek kaydıyla aynı gün içinde 1-2 tablet veya 1/2-1 fort tablet daha verilebilir.
penisilin ile yarışır* mı?