ahmet yıldız davası

“ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma, tasarlayarak öldürme, yakın akrabayı öldürme, yaralama” suçlarından aranan sanık baba yahya yıldız hakkındaki yakalama emri infaz edilemediği için 25 ocak 2013 tarihine ertelenen duruşmadır. hala daha sonuca varmadılar adalete yazıklar olsun.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=12284
bu davanın sonucu lgbt bireylerin direnişi için "umut" kaynağı da olabilir , "mutsuzluk" kaynağı da.
türkiye için utanç davalarından biridir..tıpkı sivas davası ve diğer davalar gibi zamanaşımına uğratılacak bir davadır..
ahmetlerin, r.ç.lerin davalarının takipçisi olacağımızı bir daha haykırmak için 25 ocak 2013 saat 14.15 üsküdar adliyesinde olalım.
katillerinin artık bulunup hak ettikleri cezaları almaları konusunda destek verilmesi gereken duruşma. artık adalet yerini bulmalı ve ahmet yıldız huzur içinde uyumalı.
sözlükten giden birileri oldu mu? şeklinde meraklandığım ve sonucu beklediğim duruşma.
ahmet yıldız duruşması 27 mayıs'a ertelendi. iddia makamı, suçtan zarar görmediği için spod'un müdahillik talebinin reddine, yakalama emrinin infazının devamına karar verdi.
14. duruşması bugün 15:00te kartal anadolu adliyesinde görülecek.. işe yarar- yaramaz ben orada olacağım.

ayisozluk olarak neden bir organizasyona gidilmedi anlamış değilim... o müthiş ayısozluk doğum günlerinden daha mı önemsiz bu duruşma? bilmem ne zirvelerinden de mi değersiz? yarın öbür gün götümüzden vurulduğumuzda ağlamasın kimse. vay efendim ne boktan ülkedir burası, yok efendim özgürlük istiyoruz diye doldurmasın enrtyleri. bugün o gündür çünkü... 2 pankart açıp utandıramıyorsak hala insanlığı, gelecek sefere kimse zirve- zırva'lardan bahsetmesin.

edit : dava 17 ocak 2014 saat 10:00'a ertelendi.
adalet erteleniyor. faili hakkında istenilen kırmızı bültenle arama kararı yine ertelendi.
duruşması 17 ocak 2014 saat 10:00 da kartal adliyesi 5. ağır ceza mahkemesinde gerçekleşecek. fırsatı olan yazarlar katılabilirlerse harika olur. spod ve istanbul lgbtt dernekleri tüm vatandaşları desteğe çağırıyor.

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fb...
17 ocak 2014'de kartal 5. ağır ceza mahkemesi'nde 15. duruşması görülen ve davanın 29 nisana ertelenmesi dışında herhangi bir yol alınamayan dava.

suç failleri hükümetçe istenildiğinde 24 saat içinde bulunuyorken, kırmızı bültenle aranan sanık babanın hala bulunamaması hayli manidar. yakalama kararının infaz edilemeyişi zaten hukuk'a duyulamayan güvenin göstergesi olsa da, göstermelik duruşmalarla zamanaşıma doğru giden davayı sürüncemede bırakmak akıl alır gibi değil.
aradan yedi yıl geçti ahmet toprak olldu ama adalet hala yerini bulmadı.eli kanlı babası ve failleri dışarda rahatca geziyorlar.
adaletsizlik potansiyel katil adaylarına cesaret veriyor.
siz öldürün nasıl olsa cezası yok.hayat bu kadar ucuz bu ülke de.
duruşma erteleme dışında başkaca iş yapmayan mahkeme heyetinin, ahmet yıldız cinayetini homofobi'nin tehirine çevirdiği yargı süreci.

bugün yapılan 16. duruşmada, yargılamanın 8 temmuz 2014'e bırakılmasına karar verildi. 2008'de meydana gelen ve 7 yılda hızla zamanaşımı işlemeye devam eden nefret cinayet davasında herhangi bir somut ara karar ya da yargılamaya yönelik müspet bir adım yok. eşcinsel aktivistlerin kamu hukuku gereği davaya katılma hakları olduğu halde bu talepleri reddedilirken, aranan sanık baba da henüz yakalanmış değil. baba hakkında çıkarılan yakalama kararı infaz edilemezse sürüncemeye giren dava muhtemelen zamanaşımıdan düşecek ve katil baba o vakit ortaya çıkacak ve hakkında herhangi bir yasal işlem yapılamayacak. mahkeme heyeti, katil babaya adeta aklanma yolu gösteriyor, ilginç
yarın 17. duruşması gerçekleşecek. katılmak isteyenler için saat 11:30 da istanbul anadolu adliyesinde. artık adalet yerini bulsun, katil babası cezasını çeksin istiyorum.
eşcinsel olduğu için katil babası tarafından öldürülen güzel yüzlü çocuğun adaletsiz dünya karşısnda direnişi
bir fark olmayacak. dava yine düşecek. devletin homofobik olduğunu bilmeyenimiz yok zaten. ahmet bende apayrı bir adam. huzur içinde yatsın gözüm.
ahmet yıldız'ın fotosunu her gördüğümde gözlerim dolar neden bilmem. hiç mi doğru düzgün bit hakim ,savcı kalmadı anlamıyorum ya. insanlık bitmiş yok olmuş.
  • /
  • 2