aktif lezbiyen

gabilede bir profilde görmüş olduğum tanımdır. şapka çıkarıp önünde eğiliyoruz...
bir lezbiyen bile sikiciyken * ben neden böyle olamadım diye isyan ederim.
yataktaki aktif/pasif rollerinden yönelimini aktiflikten yana kullanan lezbiyendir. aktiflik/pasiflik her zaman cinsel birleşmede taraflardan birini ifade etmez. tıpkı eşcinsellerde de anal seks olmadan hakimiyet kuran tarafı ifade ettiği gibi. anal seks bir zorunluluk değildir; daya(t)mayınız. *
lezbiyen arkadaşlık sitesi (bkz:#lezce.com) 'da fazlasıyla tartışmaya sebebiyet vermiş tamlama. zira bu siteye göre lezbiyenler 3 çeşittir: aktif, pasif ve ap (hem aktif hem pasif). neden böyle bir ayırım yapma gereği duymuşlar, aktifler sadece pasiflere mi mesaj atabiliyor eğer öyleyse 2 pasifin aşkı yasak aşk mıdır? bunlar hep tartışılır da zaman yok.
dildoyu kullanma ehliyetine sahip lezbiyendir. evet.
ayi sözlük yazari lezbiyen arkadaslardir. her birinin sözlüge katkida bulunma, yasatma, destek olma çabalarini takdir ediyor ve bu çabanin, pasif yazarlara kapak olmasini çikiyorum
kizlar hepinizden a.r.o.
hebiniz k.i.b.
bye..
her butch aktif lezbiyen olmadığı gibi her aktif lezbiyen de butch değildir. sokakta gördüğünüz o sert butch lezbiyenler yatakta gayet de femme olabilir. (bkz: butch on the streets femme in the sheets)
pek çok kişinin haklarında biraz da olsa yanıldığı lezbiyenlerdir.
halet-i ruhiye ve görüntü bakımından aktif lezbiyen olan bir sevgilim ve etrafımda da sayıları pek de az olmayan aktif lezbiyen arkadaşlarım var. gerek kendi ilişkimden gerekse arkadaşlarımdan ve onların ilişkilerinden yola çıkarak net bir şekilde söyleyebilirim ki, aktif lezbiyenler öyle pek de ''çüküm olsun, tüm kızları düdükleyeyim'' tarzında insanlar değiller. ve pek çoğu bu aktif - pasif lezbiyen durumunu saçma buluyor.
örneğin aktifler kendilerine dokunulmasından hoşlanmaz, sevişirken soyunmaz diye bir düşünce var. birincisi bu külliyen yalan. çünkü birbirini seven ve bu sevgiyle sevişen insanlar -normal olarak- birbirlerine dokunmak, temas etmek, öpmek koklamak isterler. bu durumda da kalkıp size ''ay mememi elleme'' mi diyecek allasen. karşındaki insanı seviyorsan, istiyorsan o insan her şeyiyle senindir zaten.
ha memelerini bantlayan, bandajla saran, bir kaç adım ileriye gidip memelerini tamamen aldıran aktifler de yok mu, var tabi ki. ancak onların durumunun daha farklı bir durum olduğuna inanıyorum şahsen. çünkü onlar kadın olmaktan memnun değil.
bunu şöyle düşünün, pek çok gay var cinsiyet değiştirmek için her hangi bir arzu duymayan ve erkek olmaktan mutlu olan. ama bir de erkek bedeninde kadın ruhunu taşıyan ve hapsoldukları bedenden memnun olmayanlar var. bu memelerini, popolarını ve vajinalarını kabul etmeyen, edemeyen ve de haliyle en ufak bir temastan bile kaçınan aktifler de onlar gibi daha farklı mental ve ruhsal durumların içindeler..
yine bunların yanı sıra aktiflerin hepsi orange county choppers'da izlediğiniz fat boy'lar gibi değildir. evet kamyoncu lezbiyen dediğimiz bir grup var ama onları epey bir ayrı tutuyorum. neyse konumuza döneyim, gerek dünyada gerekse ülkemizde gayet güzel ve seksi aktifler var. bakın yakışıklı demiyorum, güzel diyorum. aktifler diye hepsi apaçi gibi saçları olan break dansçı komançero oğlan şeklinde gezmiyorlar. geçenlerde bir hayli aktif bir kızla tanıştık. kendisi gayet de taş gibi bir fiziğe sahipti, beline kadar saçları ve renkli gözleri ile de pek çok erkeği kendine çekebilecek güzellikteydi. ha ama dediğim gibi kendisi epey* bir aktifti.
fiziksel görüntünün ve yataktaki durumların da ötesinde aktif veyahut pasif olmak ilişkinin dinamiği ile alakalı bir durumdur. hetero veya eşcinsel olsun hiç fark etmez. bir ilişkide her zaman bir taraf lokomotiftir, ilişkiyi çekip çevirir, sarar sarmalar..
neyse lafı çok uzattım, işin özü öyle aktif lezbiyenlik yataktaki hakimiyetle ya da kısa saçta, götü düşük pantolonda biten bir durum değildir..
cinsel ilişki esnasında yönlendiren taraf olmayı seven, bir başka bakış açısına göreyse heteroseksüel cinsellikteki erkek rolünü temsil eden taraftır. her aktif lezbiyen erkeksi olmak zorunda olmadığı gibi her maskülen kadın da aktif lezbiyen değildir. ancak çoğunlukla aktif kişi aynı zamanda diğer kişiye oranla daha erkeksidir. her aktif lezbiyen yapay penis kullanmaz. her aktif lezbiyen erkek olmak istemez. her aktif lezbiyen musluk tamir edemez.
(bkz: o hikayedeki aktif lezbiyen)
türkiye'de maalesef genellikle pasif sevgililerinin kendilerine dokunmasını istemeyen, ben aktifim sen soyun ben giyinikte sevişebilirim diyen gruba mensuplardır.

hepsi böyle değildir tabi ki.
lezbiyenlikte aktif pasif ? eşitlikten yanayım
fallik deniyo aktif lezbiyene, bizde oglanciya denk dusuyo. pasif neydi unuttum
bir kadına siktirmek istiyorum kendimi, sikime bassın aşağılasın falan, bu arada kıllı hayvan gibi adamım, erkekliğimi siksin. hatta konulu olsun, ben onun erkek arkadaşını sikiyim, o gelsin beni siksin, bisex değilim ama femdom kavramı hoş, belki de femdom hoş geliyosa çok azıcık bisexlik var mıdır bilemem ama ben daha çok bdsm'nin komplex ilişkilerin her türünü seviyorum kadından ziyade bu.