arka sokaklar

bu dizide başrolde uzun saçlı, sakallı ve çoğhoş tipli bir abimiz oynar idi. askerdeyken bu diziyi zorunlu olarak bir salon dolusu başka adamla izlemek zorunda kaldığımda, dizinin saçmalığına sinir olmak yerine bu abiye bakardım. adını bilmiyorum ama bence yakışıklı bir abimiz. bir de light selami abi oynardı bunda. ve evet, heyecanlı sahneler efekti vermek için sürekli zoom in-zoom out yaparak, televizyon tarihinin en mal özel efektini gerçekleştirirlerdi, şimdi hatırladım.
hala yayınlanmasına şaşırdığım dizi.
sırf;

zorlama güzelim zorlama kendiliğinden olmalı,
davul dediğin davulcusuyla müsemma!
horlama eziğiz doğuştan,
sende erkeklik sır, bende kadınlık muamma!

sözlerini barındırdığı için bile kanımca tapılası şarkıdır ve tabii sezen aksu'dan dinlenmesi farz olunur.utanarak söylüyorum ama ben lise'de şevket çoruh'a hayrandım. aklıma geldikçe asabım bozuluyor.
oyunculukları tartışma konusudur ancak, bu dizinin yapımcılarının yaptığı, ve televizyondaki kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şey var. hatırlıyor musunuz bilmiyorum da, eşcinsel cinayetine değinmişlerdi bir bölümde. üstelik, dizide gösterilen eşcinseller de bayağı maskülendi. yani eşcinsel stereotipi yoktu dizide. bugün aile dizisi geçinen birçok dizide böyle sahnelere rastlayamazsınız. ahmet yıldız cinayeti ile ilgili olabilir bu, bilmiyorum. 2008 yılında yayınlanan bir bölümdeydi yanlış hatırlamıyorsam.
az önce biseksüelliği işlediler. adamın birisi hem zeliş'e, hem de polislerden birine çiçek yolladı.
saçma sapan bir senaryo ile oluşturulup bilmem kaç yıldır devam eden saçma sapan dizi. sözde türk polisini amerikanın fbi, cia ile bir tutma yarışı. nefretlik dizi.
saka maka adamlar zirveye oynuyor riza baba...
1.sezon finalinde vurulanlar bombalar
2.riza babanin sosyal mesaj verme cabasi
3.ekipte illa kavga eden cift odun adam tripkolik kiz
4.yakın mesafede ateş edilen insanlar ölmeyen kişiler
5.kötü adam diye alınan konuk oyuncunun 20 bölüm sonra başka rolle geri gelmesi ölmemişmiydi bu adam diye
6.olay yerine yakın olmaları
adamlar diziden emekli olacaklar bir silah kullanmayı bir evrak işini hala yapamıyorlar hiç mi gelistireyim düşüncesi olmaz ne bileyim bi yıllık izine çıkıcam kardeş bana miting görevi yazma nöbet şöyle kötü geçti böyle sakin geçti yok . çevirmedeki abidik gubidik muhabbetler yok

dizide herkes evrak işinden sıkılıyor . emniyetin emlak bölümü var mesela sosyal tesisler bölümleri var

kaç bölüm olmuş nezarethaneye afedersiniz sıçmamışlar

belki biraz gercekcilik serpistirseler olurdu ama şimdi o bile kurtarmaz
michael endenin bitmeyecek öyküsü bitti bu dizi bitmedi ablaaaaa
halen severek izlenilen dizi.
anal seks için de kullanılan ifade
  • /
  • 2