arka sokaklar

5 6 kişinin istanbulun bütün suçlularını yakaladığı,televizyonu ne zaman açsam kabus gibi karşıma çıkan, oynayan figuranlara kıçımla güldüğüm, bir dizi tuttu diye anca bu kadar uzatılabilir dediğim sikimsonik dizi.ama hayret ettiğim şey bu dizinin hala reytingte 1. çıkması
talibim olur musun ya da abuk subuk doğa üstü martavaların okunduğu dahası birilerine yalakalık yapacak diye şekilden şekile girenlerin yer aldığı... programları izlemektense bunu izlerim daha iyi. * fakat televizyondan başka bazı şeyleri öğreneceği bir mecrayı bilmeyenler; böyle bir mecraya sahip olmayanlar için izlenecek iyi bir dizidir diyebiliriz. * kimi oyuncuların niteliklerini de göz ardı etmemekte yarar vardır. sonuçta bu onların işi ve güzelce yapmaktadırlar. şahsen televizyon açık dursun, evde ses yapsın istiyorsam bu diziyi açarım ama bende 5 dakikadan fazla izleyebileceğimi sanmıyorum

(bkz: akasya durağı)
(bkz: gülben ergen)
(bkz: sezen aksu)
eskiden çok eleştirdiğim, ama arkadaşımın içinde oyuncu olduğu için artık eleştirmeye utandığım bitmek bilmeyen dizi.
artık çüş ve ohaların bile yetersiz kaldığı şey. facia. üstelik devamlı tekrarları yayınlanır. derhal değiştirilmelidir denk gelirse.
daha bugün izlediğim ve 500 tane teröristi 3 polisin vurup dağıttığı mantıksal açıdan çok doğru ilerliyen dizi (bkz: rıza baba)
geçen bölümlerden birinde ailesi tarafından eşcinsel olduğu için öldürülmek istenen bir gencin olayını konu etmiş.

http://ayisozluk.com/lnk/79f540
toplumun gözünden uzakta, yaşadıkları uygunsuz/gayri ahlaki hayatın cezasını çeken ve ölümü tattıklarında/cinayete kurban gittiklerinde kendilerinden habersiz toplumun derin bir nefes almasına izin veren bireylerin yerleşkesi. kaybedecek hiçbir şeyi olmayanların sığınağı. e insan hep bilmediğinden ve kendinden olmayandan korkarmış.
en kötüsü, ipod'un şarjı bittiği akşam üstü yapılan istanbul-tekirdağ arası yolculuklarda istanbul seyahat tarafından tüm yolcuların maruz bırakıldığı; artık fazlasıyla kabak tadı vermiş, kendini her bölüm tekrarlamaktan öteye gidemeyen dizimsi. neyse ki artık her koltuğun arkasına ekran konuldu diyebilirsiniz de maalesef televizyonlarımız o kadar mükemmel ki olabiliecek en iyi alternatif bu gün ne giysem. bir de allah'ın belası ipod her sefer o otobüsün koltuğuna oturur oturmaz bitmez mi?

unutamadığım ibretlik bir sahnesi vardır, paylaşmadan edemeyeceğim,
rıza amir eskilerin rıza başkomiseri, boğaz içi köprüsünde elinde tuttuğu bıçakla duran adama temkinli bir şekilde yaklaşır. elinde bıçak tutan adam ise nasıl bir ruh halindeyse aynen şunları söyler:
-yaklaşmayın yoksa kendimi öldürürüm! rıza başkomiser silahını çekerek tüm soğukkanlılığıyla tarihe geçecek şu sözleri söyler:
-bırak o bıçağı evlat yoksa seni vururum.

(bkz: başka söze ne hacet)

bize kazandırdığı replik ise:

(bkz: sakın bi delilik yapma evlat)
o nasıl bir kameradır arkadaş yıllardır bir yerde durmuyor.10 dakikadan sonra izlenmiyor bu dizi.
hala mı varlar .bir yok olsunlar .
konuk oyuncularıyla beni benden alan dizi.
bırakın, ben oynayacağım!
asla bitmeyecek olan , tek rakibinin 1048. bölümü yayınlanan (bkz: unutma beni) dizisi http://ayisozluk.com/lnk/9d9cbd homofobikliğin, şiddetin, militarizmin yüksek olduğu deyim yerindeyse bokunu çıkardığı aydın doğan dizisi
babaların zorla izlettirdiği dizilerin başında gelen dizi.
arka sokaklar adında bir kanalın olması ve arada kanal d adlı bir diziyi göstermesi gerçeği dışında tamamen sevdiğim bir kanaldır efenim. ya da dizidir. * *
  • /
  • 2