ayı kadınlar

"toplumdaki normatif güzellik anlayışını reddeden,kendisi ile barışık olan lezbiyen, biseksüel kadın ya da translar için kullanılabilir." ifadesiyle facebook alemine akan lbt kadın sayfalarından biri.

https://www.facebook.com/kadinayilar

benzeri için;

(bkz: lbt kadın grubu)
sadece güzellik algısından değil ahlak algısından da bu isme layık görülebilirler. sesli gülme, hızlı yemek yeme, sofrayı toplamadan ayaklarını uzatıp bir sigara içme gibi eylemler de bir kadına yakışmadığından (!), bu hareketleri gerçekleştirenler bu sıfatı alma şerefine nail olabilirler.
çoğunluğunun ayılığı güzellik kalıplarını reddetmelerinden ya da kendileriyle barışık olmalarından değil boğazlarını tutamamalarından kaynaklanır. ayı gibi ne bulurlarsa yiyip içtikleri için, ve kendilerine bakmadıkları için (bundan kastım makyaj veya giyim tarzı değil, spor yapmak, sağlıklı beslenmek vs den bahsediyorum) kendilerine ayı denilmiştir. zira karşılarında o reddettiklerini söyledikleri güzellik kalıplarını arayıp, nerde bir kokoş, süslü kız varsa ona yazarlar.
2014 haziran sonrasında bir etkileşim göremedim facebook sayfalarında. yazın gelişiyle belki yeniden uyanacaklardır.
dark bear sayesinde öğrendiğim gece kapalı facebook gruplarına katıldığım ve de uzun zamandır paylaşım görmeyip üzüldüğüm, kapalı grup.
erkek ayının kadın versiyonu. yapılı ve haşmetliler bele, tabi ilgilenene. yumuk yumuk gözleri kocaman tatlış popileri var.
sevmeyeceğim kadınlardır. şişman ve iri ablaları pek sevmem ama birlikte kısır filan yeriz.