ayı sözlük yazarları tekrar dünyaya gelse eşcinsel olmak istermiydi

evet, isterdim.

istediğiniz kadar inkar edin, eşcinsel olmak sizi tanımlar. yani şu "eşcinsel olmam beni tanımlamaz" modundaki eşcinsellerden de ayrı derecede tiksinirim.

bahsettiğim "tanımlanma" her türlü eşcinsel stereotipini taşımak değildir. bahsettiğim tanımlanma, yaptığınız her şeyi solda sıfır bırakan şeydir. istediğiniz kadar inkar edin, sizi aşağılamak isteyen herhangi birinin size karşı kullanacağı ilk şey fiziksel veya manevi bir şey olmayacaktır. zırıl zırıl feminen de olsanız, en "mühendis" de olsanız, size karşı kullanılacak ilk şey eşcinsel olmanız olacaktır. bu yönü, eşcinselliğin soldaki sıfır yönüdür.

böyle bir amaç taşımasa bile her eylemimiz ayrışmıştır aslında. "eşcinsel evlilik", "eşcinsel hakları" gibi gibi. ya da eşcinsel bir ünlü ne yaparsa yapsın hep başına "eşcinsel" damgası getirilir. "eşcinsel yazar" gibi. olması gereken "yazar"dır fakat eşcinsel nitelemesi olmadan olmaz. ya da (bkz: call me by your name) her zaman bir "eşcinsel filmi"dir, öyle kalacaktır. heteroların filme bakış açısı bundan öteye geçemez çoğunlukla.

ancak bu demek değildir ki eşcinsel kimliği her zaman soldaki sıfırdır. bir eşcinsel için eşcinsel kimliği sağdaki sıfırdır. ondan ne kadar güç alırsa o kadar yükselir. bir, on, yüz, bin. bu yükseliş acılıdır ama duyarlı olmayı öğretir insana, farklılıkları öğretir, sır tutmayı, yalan söylemeyi, güçsüzü korumayı öğretir falan filan.

zaten ortalama bir hetero ile eşcinselin farkı da budur bence. hetero bir şarkıcı, sadece şarkıcıdır. onu tanımlayabilecek bir acı, ayrımcılık, farklılık yoktur. her zaman olduğu kişi için takdir edilmişlerdir.

eşcinsel kimliğinin bana kattığı çok şey oldu. düşünüyorum da eğer eşcinsel olmasaydım, abim gibi red pillci ve loser bir hetero olacaktım. "dindar" bir ailenin kadın ve eşcinsel düşmanı çocuğu olarak büyüyecektim.

şu anda "çok acı çekiyor olmasaydım evet derdim" diyenleri gördükçe şaşırıyorum. zira bu ülkede çoğunuzun sonu benim gibi olacaktı. fappening'de aklınızı yitirecek, ya cihangir solcusu ya da akgenç okup çıkacaktınız. belki de burada drag tartışanların cinsiyet bilgisi xy xx'den öteye gidemeyecekti.

benimle %99,9 aynı genetik materyalı ve hayat şartlarını taşıyan abimi gördükçe eşcinselliğin bize bahşedilen bir lütüf olduğunu daha da net görebiliyorum.
isterdim elbette. ikinci kez dünyaya geldiğimi de bilmek isterdim. hatta kaç hakkım daha kaldığını kaç kez daha gelebileceğimi de bilmek isterdim. yaşadıklarım yaşayacaklarımın popisidir derdim.
(bkz:entry sıçmak)
istemezdim çünkü;

toplum huzurunda bir ilişkim olurdu. bir ailem, çocuğum olabilirdi, her zaman arkadaşlarımdan sıyrılmak için yalan söylemek zorunda kalmazdım. esrarengiz yönlerim olmazdı. gece geç saate kadar kaldığım zamanlar değişik yalanlar uydurma ihtiyacı duymazdım. herkes gibi bilgisayarımı ortada bırakma rahatlığı olurdu. telefonum birinin eline geçti mi ya da biri telefonundan bi şeye bakayım dediğinde ecel teri dökmezdim.

isterdim çünkü;

insanın en büyük zevklerinden biri cinsellik ve doyum noktasına ulaşıyorsun. yeni insanlarla tanışmak, ilk defa gördüğün insanlarla kaynaşmak insanlarla ilişkilerini acaip derecede geliştiriyor. sevgilinle gizli olmak zorundasın ve gizemli şeyler her zaman çekici olur. en önemlisi de öyle muhteşem bir varlık var ki... değil tekrar, tekrar tekrar gelmek isterdim.
türkiyede olmak istemediğim yarısından fazlası akıl hastası sebebide ülke oldumu sana sonsuz döngü?
kesinlikle isterdim. kendimle çok iyi bir ilişkim var ve renklerimi "heteroseksist" düzene uyum sağlamak için karartacak değilim.
tekrar dünyaya gelmek istemezdim.
aynı dünyaya gelmeyeceksem isterdim
kişiden kaynaklı. gözleri gülen adam. 1 milyon kere daha gelsem sana aşık olmak için yine eşcinsel olmak isterdim.
daha adam akıllı bir ülkede, evet. mesela ispanya, eşcinselsen azınlık olan da sen olmuyorsun. ohh
hayır kesinlikle istemezdim nedeni türkiye de değil baskılarda değil nedeni eşcinseller evet evet eşcinseller bana dost gibi gözüküp arkamdan kuyumu kazan mı dersiniz beni kıskanıp sürekli gömmeye çalışan beni sadece bir delikten ibaret gören abazaları mı match olupta kafasına göre yazmayanı mı hatta yanlış bildiğin bir şeyi seninle alay ede ede seni bıktırması mı veyahut kendini çok çok üstlerde görüp te hımmm yazım yanlışı mı yaptın o zaman bir daha konuşma benimle diyen mi dersiniz hatta sizden hoşlanıp sizi ellemeye çalışan birine yapma diyince sizi küfürlere mi boğmasını dersiniz evet eşcinsel olmak zor sizin yüzünüzden bu ortam yüzünden çok çok zor bu eksi yağmuruna tutulacak biliyorum çokta umursamıyorum zaten eksileyeceksiniz.
son olarak:tanrım keşke beni eşcinsel yönelimli olarak yaratmasaydın keşke aseksüel olsaydımda seksten pornodan tiksinseydim de bir duygu hissetmeseydim keşke beni eşcinsel olarak yaratmasaydın keşke sapsalak amsalak bir hetero olsaydım keşke
olmak istemezdim.hayatin dışında bir zeminde yer almak içimi dağlıyor. eli yüzü düzgün biriyim.olağan doğsaydım bir erkeğe ilgi duyabilir,sevilebilir aile kurabilirdim.cocugum olabilirdi.
hemcinsle olmak hiçbir yere taşımıyor.bir erkek için terkedildim nasıl bir kimlikse artık. yolun sonunda beni bekleyen koca bir yalnızlık var.duygusal ve tensel açlık bir tarafa dursun.neden böyle var edildim? bu neyin cezası? neden sıradan biri olmayı haketmedim ?bilmiyorum.
kesinlikle istemezdim, yalnız ölme düşüncesi berbat
şu an eşcinselliği istediğin için yaşamadığından dolayı bilemezdin. çünkü tercih edilebilen bi şey değil. bende gf olmayı tercih etmedim.
arkadaşlarım çeyiz baktıklarında ya da sevgililerini ailelerine tanıştırdıklarında içim burkulmuyor değil. hetero olsaydım da güzel bir hayatım olacağı da meçhul. hetero arkadaşlarımın bazıları da evlenemiyor; kimisinin sevdiği işsiz diye kimisinin görüş farklılığı var diye aileleri karşı çıkıyor. sorunlar yine var yani bizimki kadar elbette değil ama.
eşcinselliğimle barışalı 3-4 yıl oldu. o zamana kadar isyan ederdim hep her şey zamanlaymış. beni ben yapan şey de buymuş, ben de böyle güzelim. evet zor bir yaşam ama kendimle barıştım artık bu konuda. yine eşcinsel olurdum diyorum ben.
türkiye ve ortadoğu bataklığı ülkelerinden birinde doğmayacaksam evet derim.
  • /
  • 2