ayı sözlük yazarları tekrar dünyaya gelse eşcinsel olmak istermiydi

istemezdim çünkü;

toplum huzurunda bir ilişkim olurdu. bir ailem, çocuğum olabilirdi, her zaman arkadaşlarımdan sıyrılmak için yalan söylemek zorunda kalmazdım. esrarengiz yönlerim olmazdı. gece geç saate kadar kaldığım zamanlar değişik yalanlar uydurma ihtiyacı duymazdım. herkes gibi bilgisayarımı ortada bırakma rahatlığı olurdu. telefonum birinin eline geçti mi ya da biri telefonundan bi şeye bakayım dediğinde ecel teri dökmezdim.

isterdim çünkü;

insanın en büyük zevklerinden biri cinsellik ve doyum noktasına ulaşıyorsun. yeni insanlarla tanışmak, ilk defa gördüğün insanlarla kaynaşmak insanlarla ilişkilerini acaip derecede geliştiriyor. sevgilinle gizli olmak zorundasın ve gizemli şeyler her zaman çekici olur. en önemlisi de öyle muhteşem bir varlık var ki... değil tekrar, tekrar tekrar gelmek isterdim.
daha önce de sanırım benzer bir söylemim olmuştu hetero olarak tekrar dünyaya gelsem çok renksiz bir hayatım olacağını düşündüğümden tekrar dünyaya gelecek olsam çekeceğim tüm sıkıntıları bile bile renklerimden vazgeçmem yine gay olarak doğmak bu sefer kendimi biraz daha genc yaşta kabullenmek isterdim.
san francisco yada amsterdam da neden olmasın ama bu şartlar altında kesinlikle istemezdim.tam aile babası karakteri var bende zaten. heyecansız , macerasız , rutin bağımlısı.hem sadece çocuk sahibi olarak başka hiçbir şey yapmadan kazandığınız bonus saygınlık puanlarıda cabası.o noktadan sonra her haltı yiyebilirsiniz fatura şeytana çıkarılıp aman yuvası yıkılmasın diyerek mazur görülür hatta görmezden gelinir.
ahaha bu da soru mu allaasen? e tabii ki isterdim. lakin şöyle ispanya, amsterdam ya da kanada civarı bir yerlerde dünyaya gelirsem daha mutlu olurum. mümkünse eğer şimdiden rezervasyon yaptırabiliirim...
isterdim fakat tekrar geldiğimin bilincinde olmalıyım. ona göre tercihler, kalışlar ve kaçışlar planlanabilirdi
açıkçası ne gay ne de hetero olarak tekrar şu dünyaya gelmek istemem, başka bir gezegen ya da paralel evren seçenekleri varsa alırım bir dal.
isterdim çünkü her ne kadar zorluklar olsa da duygusal hissiyatı heterolara nazaran çok daha yüksek
kim zorluklarla ve toplumla mücadele edeceği bir yaşamı ister ki? istemezdim.hayat heterolara kolay...
ve şu üç günlük dünyayı bende kolay şekilde yaşayıp tadını çıkarmak isterdim.
türkiye ve ortadoğu bataklığı ülkelerinden birinde doğmayacaksam evet derim.
hayır kesinlikle istemezdim nedeni türkiye de değil baskılarda değil nedeni eşcinseller evet evet eşcinseller bana dost gibi gözüküp arkamdan kuyumu kazan mı dersiniz beni kıskanıp sürekli gömmeye çalışan beni sadece bir delikten ibaret gören abazaları mı match olupta kafasına göre yazmayanı mı hatta yanlış bildiğin bir şeyi seninle alay ede ede seni bıktırması mı veyahut kendini çok çok üstlerde görüp te hımmm yazım yanlışı mı yaptın o zaman bir daha konuşma benimle diyen mi dersiniz hatta sizden hoşlanıp sizi ellemeye çalışan birine yapma diyince sizi küfürlere mi boğmasını dersiniz evet eşcinsel olmak zor sizin yüzünüzden bu ortam yüzünden çok çok zor bu eksi yağmuruna tutulacak biliyorum çokta umursamıyorum zaten eksileyeceksiniz.
son olarak:tanrım keşke beni eşcinsel yönelimli olarak yaratmasaydın keşke aseksüel olsaydımda seksten pornodan tiksinseydim de bir duygu hissetmeseydim keşke beni eşcinsel olarak yaratmasaydın keşke sapsalak amsalak bir hetero olsaydım keşke
kesinlikle isterdim. kendimle çok iyi bir ilişkim var ve renklerimi "heteroseksist" düzene uyum sağlamak için karartacak değilim.
isterdim elbette. ikinci kez dünyaya geldiğimi de bilmek isterdim. hatta kaç hakkım daha kaldığını kaç kez daha gelebileceğimi de bilmek isterdim. yaşadıklarım yaşayacaklarımın popisidir derdim.
(bkz:entry sıçmak)
evet, isterdim.

istediğiniz kadar inkar edin, eşcinsel olmak sizi tanımlar. yani şu "eşcinsel olmam beni tanımlamaz" modundaki eşcinsellerden de ayrı derecede tiksinirim.

bahsettiğim "tanımlanma" her türlü eşcinsel stereotipini taşımak değildir. bahsettiğim tanımlanma, yaptığınız her şeyi solda sıfır bırakan şeydir. istediğiniz kadar inkar edin, sizi aşağılamak isteyen herhangi birinin size karşı kullanacağı ilk şey fiziksel veya manevi bir şey olmayacaktır. zırıl zırıl feminen de olsanız, en "mühendis" de olsanız, size karşı kullanılacak ilk şey eşcinsel olmanız olacaktır. bu yönü, eşcinselliğin soldaki sıfır yönüdür.

böyle bir amaç taşımasa bile her eylemimiz ayrışmıştır aslında. "eşcinsel evlilik", "eşcinsel hakları" gibi gibi. ya da eşcinsel bir ünlü ne yaparsa yapsın hep başına "eşcinsel" damgası getirilir. "eşcinsel yazar" gibi. olması gereken "yazar"dır fakat eşcinsel nitelemesi olmadan olmaz. ya da (bkz: call me by your name) her zaman bir "eşcinsel filmi"dir, öyle kalacaktır. heteroların filme bakış açısı bundan öteye geçemez çoğunlukla.

ancak bu demek değildir ki eşcinsel kimliği her zaman soldaki sıfırdır. bir eşcinsel için eşcinsel kimliği sağdaki sıfırdır. ondan ne kadar güç alırsa o kadar yükselir. bir, on, yüz, bin. bu yükseliş acılıdır ama duyarlı olmayı öğretir insana, farklılıkları öğretir, sır tutmayı, yalan söylemeyi, güçsüzü korumayı öğretir falan filan.

zaten ortalama bir hetero ile eşcinselin farkı da budur bence. hetero bir şarkıcı, sadece şarkıcıdır. onu tanımlayabilecek bir acı, ayrımcılık, farklılık yoktur. her zaman olduğu kişi için takdir edilmişlerdir.

eşcinsel kimliğinin bana kattığı çok şey oldu. düşünüyorum da eğer eşcinsel olmasaydım, abim gibi red pillci ve loser bir hetero olacaktım. "dindar" bir ailenin kadın ve eşcinsel düşmanı çocuğu olarak büyüyecektim.

şu anda "çok acı çekiyor olmasaydım evet derdim" diyenleri gördükçe şaşırıyorum. zira bu ülkede çoğunuzun sonu benim gibi olacaktı. fappening'de aklınızı yitirecek, ya cihangir solcusu ya da akgenç okup çıkacaktınız. belki de burada drag tartışanların cinsiyet bilgisi xy xx'den öteye gidemeyecekti.

benimle %99,9 aynı genetik materyalı ve hayat şartlarını taşıyan abimi gördükçe eşcinselliğin bize bahşedilen bir lütüf olduğunu daha da net görebiliyorum.
eşcinsel değilim ama benim için fark etmezdi diye düşünüyorum.

(bkz: anket was were)
mümkünse bir daha gelmeyelim dünyaya. geleceksekte özgür olabildiğimiz bir yer olsun.

şahsen şuanda da özgür sayılmayız ama gene de yönelimimden ötürü bir pişmanlık, keşke veyahut üzüntü içerisinde değilim. gene şuraya gelsem gene eşcinsel olarak gelmek isterdim. ama geleceğim yer daha iyi bir yer olsun.
tekrar aynı dünya mı? hayır, teşekkürler ben almayayım.
eşcinsellerin de heteroseksüeller ile aynı haklara sahip olduğu bir ülkede doğacaksam eğer evet! ama yine eşcinsellere ikinci sınıf muamelesi yapan bir ülkede doğacaksam kesinlikle hayır!