batman'i hetero sanan hetero zihniyeti

bir dizi inkar aşamasının "homosaphienus heterous" cinsinde görülen doruk noktasıdır...
muhtemel film manyaklığı..
batman'in robin'le işi pişirdiğini bilmeyen zihniyettir. *
http://en.m.wikipedia.org/wiki/file:batb... gibi bir kate olmasına rağmen yazarları tarafından batman hiçbir zaman eşcinsel olduğu kabul edilmemiştir...
batman'in gay olduğunu kabul ederse konulu gay filmi izleyemeceğine inanan zihniyettedir. izlesindir.
batman'i gay sanan gay zihniyetten farkı yoktur. evet batman'in dick grayson'la aralarında derin bir bağ vardır. bunun sebebi batman'in dick'i daha el kadar çocukken sirkten kurtarıp yanına alması, aile kaybı gibi benzer şeyleri yaşamalarıdır. batman'in ilk progenysiydi dick, ilk robin'iydi. ve dick grayson joker yüzünden batman'in kollarında öldü. batman hayatı boyunca bu olayı unutmadı ve kendisini suçladı. seride görebileceğiniz en gay sahne de yukarıdaki linkteki yanyana olan yataklarda uyandıkları sahnedir. öte yandan bruce wayne partilerde bir sürü hatunu elinden geçirmiştir. catwoman'la sevgili olmuştur örneğin. sadece bu olaylara dayanarak batman gaydi demek bence batman heteroydu demekten çok daha kötü bir durum.
hetero zihniyetine haklı demek istemezdim* ama haklı zihniyettir. batman'in robinleri ile bir ilişkisi olamaz çünkü hepsini küçüklükten yetiştirmiştir. onları çocukları gibi görür yani.
barry allen'ın entrysine bir düzeltme: batman'in kollarında ölen dick grayson değil jason todd'dır.
(bkz: robin)
batman dc firmasının açıklamasına göre 'sapına kadar hetero'dur.

haber batwoman ile ilgili ama batman'den de bahsediliyor:
http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/batwo...

__________
"new york times, batman-batwoman serilerinin yayımcısı dc comics’in artık ‘azınlıklar’a daha çok yer vermek istediğini, kathy kane’in yaşadığı değişimin de bu editoriyal tercihin bir sonucu olduğunu söylüyor ve “sırada bir gay-batman olabilir mi?” diye soruyor.

hayır, diyor the ındependent, olamaz, batman sapına kadar hetero kalacak. dc comics çok değil geçen sene, yarasa adam ile robin’i ‘fazla samimi bir pozda’ resmeden new yorklu bir resim galerisini mahkemeye vermişti..."
__________