berkin elvan

"insanlıktan çıkmış" veya "hiçbirzaman insan olamamış" bir güruhun laf atmaya ve hakaret etmeye devam edebildiği bir sahipsiz çocuk.
katiline katil bile diyemeyen ve öldürülmesini mazur gösterme çabalarından utanmayan bir zihniyetle aynı yurdu paylaşmaktan ötürü hissettiğim tek şey: derin bir utanç!
hayatımda sağa sola çekiştirilmiş böyle bir sabi sübyan görmedim. çocuk ulan bu. yazıklar olsun sizin vicdanınıza, insanlığınıza.
bugün doğum günü idi...
yaşasaydı, 17 yaşına girmiş olacaktı...
sebep olan, kebap olsun!
katilleri hala dışarda.hala ardından küfür eden kanı bozuk besmelesiz piçler var.hala hesabı sorulmadı hala adalet yerini bulmadı.hala abileri ablaları öldürülüyor.hala anasının yarası taze.biz unutmadık inşallah katillerinin sonunu göreceğiz.rahat uyu.

insanlıktan çıkmış aşağılık bir yaratığın diline dolayıp, aylarca arkasından konuştuğu güzel çocuk.

ana babasının acıları üzerine yenilerini eklemiş bu adi ucubeden bunun hesabı sorulur bir gün.

eşek ne güzel ve faydalı bir hayvandır. uzun eşek ne güzel bir oyundur. ama o kendini bilmez ve bizim bildiğimiz, ne iğrenç bir mahlukattır öyle.
o kadar hırpalandı ki, ben yorgunluğunu halen sırtımda hissediyorum ve üzgünüm, sana yaptıklarının bedelini halen kimse ödemedi. huzur içinde uyu çocuk.
ekteki fotoğrafın yaşanmış olmasına sebep olmuş herkes için en kötüsünü diliyorum...ekmeğini böl çocuk gittiğin yerde,
doyur kana susamış tanrıların gözünü!
bir selam yolla gökyüzünden,
yağmurlara karıştır dünyadaki hüznü...


#berkinelvan17yasinda
ben iyiyim
sen memleketten haber ver.
hala öldürüyorlar mı, esmer yüzlü çocukları eşkiya diye!! m.uzun

üç yıl önce bugün dünya annen için durdu berkin.
de be aslan karam,
de yiğit karam,
hangi kahpenin hançeri,
saklı hançeri, yaranda?

(bkz:##berkinelvan18yaşında)
berkin elvan'ın vefatından sonra kafama kazınan o şiddetli anların, toplum ne kadar da balık hafızalıymış dedirten olaylar zinciridir, her şey normale döndü, hiç bir şey olmamış gibi hayatımıza devam edebildik, ben o anı şu an bile hissediyorum, acı kaybımızdır berkin elvan, önemli olan, kaybettikten sonra mücadele etmek değil sadece, sonrasında da kaybetmemek için mücadele etmektir. ne kadar bir şey ifade etmese de yine de videoyu paylaşmak isterim..

  • /
  • 2