beylikdüzü

avcılar'da yaşadığım bir dönem 3 kez kara kışta mahsur kaldığım -allah'tan esnafı, özellikle de kahvehane işletmecileri çok insancıl, kızlı erkekli kahvehanede çay içip kurtarılmayı uzun saatler beklediğim- yer.
gün boyu süren sağanak yağmur sıcaklığın 4 dereceye düşmesiyle yerini kar yağışına bıraktı. gece boyu yağacak gibi görünüyor. yarın en yüksek sıcaklık 3 derece ve kar yağışlı.
burada yaşayıp da istanbul'un daha merkezi semtlerinde çalışanlara bol sabırlar, özellikle de toplu taşıma araçlarını kullananlara. kişisel görüşüm bu semt istanbul değil, sultanbeyli de, ümraniye de, esenyurt da istanbul değil. istanbul kadıköy'dür; beyoğlu, üsküdar, beşiktaş, beykoz'dur. son 70 yılın vahşi yağmasıyla talan edilen canım istanbul ve istanbulun her semtinde oturan güzel insanları böyle bir yaşamı hak etmiyor. istanbul'da yaşamanın, ki insan olmanın, asgari gereklerini karşılamıyor maalesef pek çok insan.
istanbul yakınlarındaki edirne ilçesidafafegffoğ
metrobüs durağında bir kadını taciz eden adamın kadınlar tarafından dövülerek hastanelik edildiği mecra.
elinize sağlık.
insanlardan uzakta olma ve sistemli siteler içinde yer alma niyetiyle geldiğim ve uzaklığından en son şikayet eden kişi olarak tarihe geçeceğim güzel insanların da yaşadığı yer.
yaşamaktan keyif aldığım semt. keşke taksime, kadıköye bu kadar uzak olmasaydı. tek sorun uzaklığımız. yoksa 10 numara yer yani.
beylikdüzü belediyesi ekrem imamoğlu sayesinde belediyecilikte diğer yerlere göre bir kaç yıl önde gidiyor. geçen yıl faaliyete geçen beylikdüzü yaşam vadisi tam gezilecek, görülecek, zaman geçirilecek bir yer haline gelmiş. esiyor...
istanbul'un genellikle sevilen ilçelerinden birisi.
bu gece 200 metre mesafede sıla ve sertab erener konserleri vardı. iki konser alanı da tamamen doluydu.
künefeci sayısındaki dramatik artışın sebebini merak ettiğim ilçedir
ilanlara baktığımda tavanları, kapıları ve girişleri aşırı derecede arap esintileriyle süslenmiş devasa büyüklükteki ve her nedense çok ucuz fiyatlı dairelere sahip siteleri içinde barındıran istanbul ilçesi.
dün samatya’dan evime yaklaşık 2.5 saatte geldiğim eşsiz yer. istanbul’a çok yakın o ne lan canım ciğerim köfte dudaklım bile taaaaaaaaa maltepe’den 2 saatte geliyor
  • /
  • 3