bir eşcinselin başına gelebilecek en kötü şey

genelde toplumla ardışık sıkıntı yaratacak şeyler bunlar, yoksa eşcinsel olmayı zorlaştıran dış etmenli dinamikler ortadan kalksa hayat baya kolay olacak.

örneğin ailesine deşifre edilmek, işyerinde ifşa olmak, zorla evlendirilmek, hetero gibi davranmaya zorlanmak gibi örnekler verebilirim.
aileyi geçtim de arkadaşlar tarafından kabul görmemek olabilir. zira aile yüksek ihtimal kabullenmeyecektir. mesela en yakın sanılan bir arkadaşa açılıp garip bir tepkiyle karşılaşıyorsa eşcinsel bireyin pek tutunacak dalı kalmıyor. bu yüzden homofobiklik durumuna göre arkadaş seçmek önemli. ne olursan ol gel de homofobiksen siktir git yani.
bir heteroya aşık olmaktır.
toplayacak hardal yaprağı kalmaması. zaten çok az kalmış doğal alanının yerle bir edilmesi.
baskılar. oturduğu mahalle yahut semt artık neresi ise oradaki insanların baskısı. çünkü yaşam alanı önemli ve zaten yeteri kadar sıkıntı varken bir de evinde rahat oturamamak, uyuyamamak da gerçekten kötü. ki eylül cansında intihar etmeden önce bu durumları yaşamıştı birçok kez. bir transı ya da eşcinseli bu tür sıkıntılar gerçekten hayati olarak etkileyebiliyor.
heteroseksüel bir insanın başına gelebilecek en kötü şeyden farklı olmayan şeydir.örneğin: sevdiklerini kaybetmesi,herhangi bir organını kaybetmesi ya da organ fonksiyonlarını yitirmesi,bir homoseksüele aşık olması,önemli bir sırrının ifşa olması....
koli sonrası kankisine yazdığı dedikodu mesajını yanlışlıkla babasına göndermesi *
(hele de homofobik bir aile de ise) bir erkek ile yatakta basılmak.
eşcinsel olduğu için işten çıkartılması.
ayak şerce parmağını sehpaya vurmak.
hornet, romeo, grinder şeytan üçgeninde aşkı bulma hayaliyle yaşaması (gay eşcinseller için)
korunmasız seksten sonra partnerin aids dünyasına hoşgeldin demesi. (allah korusun)
ifşa sonrası toplumsal linç girişimine maruz kalmak.
  • /
  • 2