bir ilköğretim okulundaki veli grafiği garabeti

bir ilköğretim okulunda sınıfın birinin duvarına asılan veli grafiği beni şok etti. grafik şöyle: http://imageshack.com/i/p5dMvP9Cj

bu nedir allah aşkına!! öğrencileri babalarının yaptığı işe göre sınıflara ayırmak da nedir? üstelik bununla da kalınamamış ve meslek gurupları ile sanki dalga geçilmiş. hele çiftçinin o sefil hali nedir ya? babası çiftçi olan bir çocuk babasının mesleğinden utanır bu resmi görünce. ya tüccar sanayiciye ne demeli. bıyıklı klişe bir fabrikatör tipi. tüccar bu mu yani? serbest meslek erbabı ise halinden memnun gibi gülümsüyor. memur ağzı açık aval aval bakıyor. adamın başına geçir bir kasket oluveriyor hemen işçi. bir de diğerleri var ki onlar zaten adam yerine konulmamış. hala bu uygulamaları yapan öğretmenler var ya allah onları bildiği gibi yapsın. çağ dışı geri kafalı insanlar sizi.
grafiği açamadım ama tahmin ediyorum çünkü aynısı bizim sınıfta da vardı. meslek erbabları ve prototipleştirilmiş resimlerin altında içi boş, boyanmayı bekleyen çocuklar duruyordu hatta çocuklar kızlı/erkekli ayrıydılar hala hatırlarım: sınıfta 1 kız, 4 erkek babası memurdu tıplam 5 kişinin babası memurdu. çoğu kişinin babası serbest meslekti.