boyalı dolap

üzülme ''ayı sözlük'' seninkine benzetmiş asıl. güzel olmuş. sisteme yoğunlaş önce. tasarımı sonradan da halledersin. amcalara hitap eden bir şey ekle bari :)
http://i.hizliresim.com/g6OmDZ.png
http://i.hizliresim.com/r1OPaV.png
http://i.hizliresim.com/PDlXA6.png
http://i.hizliresim.com/7D6RpP.png

tasarımı iyice değiştirdim. amcalara hitap eden bir kanal da koyuyorum siteye.
bu seferlik boyle olsun, #emeklikahvesi olsun dedi ama mesela 35'likleri karşılamıyor ki o ad. bilmiyorum, bana göre 35'ler de olgun.
http://i.hizliresim.com/1E64dN.png

site iyice şekil almaya başlıyor. takipte kalınız efendim. tabii ki sitede "arkadaşlar bir bakar mısınız" şeklinde başlıklar olmayacak. olursa sileriz. 255 karakter var, rahat rahat yazın derdinizi.

düzenleme: biraz hızlı ol diyip duruyorsunuz, heyecanınızı anlıyorum ama şöyle bir şey var: siteyi ben sıfırdan kodluyorum, herhangi bir tema vs. kullanmıyorum. yani böylece sitenin kodlaması haliyle uzuyor. özel bir çalışma tarzı denediğim için(türkiye'de reddit tarzı bir site yok), sıfırdan kodlamak zorundayım. umarım bu heyecanınızı site bitince de görürüz.
o kadar bekleyecek takatim yok, bilet aldım otobüsteyim, yapım aşamasında da bulunmak istiyorum.
şaka bir yana, son hali çok güzel görünüyor, umarım istediğin gibi bir platform olur.
alpha aşamasına desteklerini bekliyorum o zaman sayın pillimiyango43. :)
sphynxinator'un bizi kurtaracak olan büyük projesi. tasarım aşamasında yazdıklarına bakılırsa daha önce hiç bu kadar detaylı bir el ci bi ti * sitesi yapılmamıştı...

... ve görüyorum ki hâlâ da yapılmamış.
gönlüm(n)üzce olsun teoride güzel gibi gözüküyor.full aktifff ve tırcılar doluşmadan ekmeğini yemek dileğiyle.
sanırım bir gay platformu daha katılıyor gündeme.
hadi yine iyisiniz beyler.
boyalı dolap bildiğim kadarı ile herkese hitap ediyor. sadece beyler'e değil.

tabi ortada site mite yok o ayrı konu. yani şu an itibarı ile kimseye hitap etmiyor. paşam lütfedip yaparsa biz de yolumuza bakıcaz.
her entryde sitenin yapılmadığına dokundurması...yapın şu siteyi adam yanıyor!!!
en ufak yazılım geliştirmeyip mıymıy konuşan istinasız herkesin suratına kalın klavye ile çat çat suratı patlayana kadar giresim geliyor.
iyi günler arkadaşlar. bu aralar çok yoğun olduğum için site ile ilgilenemedim. siteyi yapmaya devam etmeme nedenlerimi yazayım:
-sitenin trollerle, caps'çilerle dolacak olması. buna çözüm bulabilecekseniz devam edeyim.
-sitenin eninde sonunda banlanacak olması.
-sitenin masraflarını karşılayacak hiçbir gelirinin olmayacak olması. siteye eğlence için girileceği için, kimse hiçbir şeyi ciddiye almayacak. aylık 5 dolar(en düşük hosting parası) + yıllık 40 lirayı(domain parası) veririm diyorsanız seve seve açarım siteyi,
-nondigit'in dediği gibi, konuşmanın çok kolay olması. sıfırdan, hiçbir tema kullanmadan inci dokur gibi kendi sitemi yazıyorum; kendi sistemimi kuruyorum. 2 ayda bitecek bir proje değil. ayı sözlük'ün yeni tasarımı bile söylendikten 2 yıl sonra yapıldı.

bu kadar ilginin olduğunu bilmiyordum siteye. sanırım ben siteden uzaklaşınca değere bindi.
şimdi baktım da tasarımları bok gibi olmuş.
ilk sorun; sorun değil sonuç aslında. siteler popülerleştikçe kullanıcı sayısı ve kullanıcı tipi artar. moderasyon ise düşer. çizgisini koruyabiken birçok site var, ekşi mesela dürüm sevdasına kapılmadan önce güzel bir yerdi, çok uzun bir süre boyunca. [mükemmeldi denemez ama çizgisini uzun bir süre korudu.]

ikincisi pek sorun değil, içinde eşcinsellik çağrısı buldukları için esc tuşu bile yasaklanabilir bu ülkede. ortalama türk insanının yasaklar nedeniyle hackerman seviyesine ulaştığını düşünürsek buda bir sorun değil.

maddiyat konusuna hak veriyorum, reklam alınabilir aslında. ilk zamanlar olmasada ilerleyen zamanlarda işe yarayabilir. ayrıca patreon tarzı yerlerden bağış da toplanabilir falan filan. aylık 45 lira civarında bir tutar ediyor sanırım.

son olarak başarılar diliyorum, güzel bir fikir açıkçası. fortune favours the bold.
şimdiye kadar ki hiçbir eşcinsel sitesi yada mekanı tutmadı. * bunun sebebi mekanın yada site tasarımının kötü olması değil bilinçli lgbt'lerin olmaması.

ne istediğini bilmeyen ve halihazırda elindekine değer vermeyen, organize olmayı başaramayan lgbt'ler sürekli bi içten içe bölünme içindeler. *

kavga etmeler, sıkılınca bırakıp gitmeler... mekana yada siteye sadakat gösteren yok. eğer tek kullanıcısı * lgbt'ler olan bir site yapacaksan onları elinde tutmanın bi yolunu bulacaksın.

lgbt uygulamalarının tutmamasının sebebi lgbt'lerin büyük kısmının bilinçsiz ve vasıfsız kişiler olmasındandır. herkesin odun olduğu ahırdan hallice bir mekana ben niye geleyim. haliyle gelen kaçıyor.

boyalı dolap'ın kullanıcıları türk lgbt'lerden oluşacaksa ayısözlük, lezce, gabile... bu gibi sitelerden daha başarılı olamayacaktır. çünkü bu sitelerin kullanıcılarının aynısı dolaba da üye olacaktır. aynı basiretsizliği ve sadakatsizliği sana da gösterecektir.

müşteri aynı olduğu sürece * kazançta değişen olmaz.
yapmaya hevesimin kırıldığı site. (evet yine)

lgbt sitelerinin tutmadığı nereden biliniyor acaba? ayı sözlük gayet de güzel tuttu. 7 yıldır yaşamını sürdürüyor ve herhangi bir engele takılmadı. dark bear'ı bilinçli bir lgbt olarak düşünüyorum. hiçbir şey beğenmeyen lgbt'ler kendilerine baksın. sürekli lgbt'lerin kötülüğünden bahsediyorlar ama işlerine gelmeyince ya da sitede sikiş bulamayınca çıkıp gidiyorlar. anlamıyorum.

çıldırdım, seni dışarıda tuttum bu konuşmamda, ama lgbt uygulamalarını yereceğim derken lgbt'leri yermişsin, onu da görmedim sanma. evet biraz hata yapabiliyoruz lgbt olarak, çünkü sürekli dışlandık hayatımız boyunca. bu nedenle yanlış kararlar verdik ama şimdi düzeldiğimizi düşünüyorum. şahsen ben kendimi eğittim. gördüğün gibi aklım sürekli inovatif projelerde.

yurtdışında yaşayan türkler var mesela. onlar da giriyor ayı sözlük'e. ama gabile'ye falan girmiyorlar. bence her zaman farklı bir lgbt camiası vardır.

güzel bir kullanıcı koruma sistemi ayarlayabilirsem yapacağım.

örneğin reddit'te bazı güzel başlıklara karman artmadan yazamıyorsun. belki bunda da öyle bir şey olabilir.
haydaaaaa. nasıl bi yazı yazdıysam adamın hevesi kırılmış. (yine) sphynx ben sana olacakları söylüyorum.

lgbt sitelerinin tutmadığı nerden biliniyor diye sormuşsun. çünkü tutmadı da oradan biliniyor. sor bakalım kaç tane eşcinsel kadın yazarımız var ve kaçı hâla burada. sor bakalım kaç tane hetero yazarımız var. kaç tane trans yazarımız var. zamanında gelenlerin kaçı hâla burada. ben bile türümün tek örneğiyim. çeşitlilik yok. seri eksilemeler ve kutuplaşmalara karşı dark bear'ın - şikayete rağmen - bi yaptırımı yok.

özel mesaj yoluyla dün fezbo * başta olmak üzere yazarları taciz eden eksici ibne'yi patron'a şikayet ettim, "sözlüğe biraz zaman ayır, olmadı bilinçli birine yetki ver" dedim, patron bana cevap bile vermedi. dark bear bilinçli bir yönetici değil. sen ayı sözlüğü başarılı mı sanıyorsun. adı sözlük ama lgbt kültürüne yönelik herhangi bir bilgilendirici içeriği yok. *

aramızda işe yarar bir kaç tane yazar vardı onlar da gelişime yönelik bi potansiyel görmedi çekti gitti. lgbt'lerde ben herhangi bir dayanışma yada ilerleme görmüyorum.

ollg lezbiyenlere sorulan sorular diye başlık açtı. daha ikinci entry'den "çok ta umurumuzda olmayan sorulardır" diye cevap geldi. * * kızın hevesi kırıldı. bak bıraktı gitti işte.

ben lgbt terimlerine yönelik bilgilendirici içerik giriyorum daha ikinci entryden "kaynak götüm" diye yorum geldi. *

bu mu 7 yılın ardından elde edilen başarı? bu mu ilerleme?

ayısözlük yazarlarının üye olduğu boyalı dolap, en fazla ayısözlük kadar tutar. yine de seçim senin. ben sana uyarıda bulunmuşum.

ben yapma vazgeç demiyorum. zamanında seni çok destekledim. sadece kullanıcılarını - yani lgbtleri - tanı ve onları elinde tutmanın bir yolunu bul diyorum. * *

iyi şanslar. ♥ *
olacakları söylediğin için teşekkür ediyorum. ama yapılacakları söylemiyorsun ne yazık ki. eşcinsel kadın yazarımızın olmamasının nedeninin site ile alakası olmadığını düşünüyorum. ona bakarsan kadınların girdiği salak bir sözlüğe resmimi atmıştım, herkes çirkinim diye eksilemişti. en az 30 eksim var orada tek bir post için. bu ne oluyor şimdi? kadınlar çok mu masum yani? kendi alınganlıkları yüzünden çıktıklarını düşünüyorum siteden. internet üzerinden öyle her boka alınırsan işin yaş. ben de zamanında instagram'da hoşuma gitmeyen bir yöntemle bebek sahibi olan bir eşcinsel çifti yerin dibine sokmuştum. bunlar oluyor yani. kimse kimseyi beğenmeyebilir, sevmeyebilir ama lgbt görünürlüğünü ortaya koymak için birleşmek ve çaba sarfetmek şart. ben şahsen sevmediğim lgbt'lere bile bir şans verebilirim sitede. onlar da bana şans vermeliler ama. işe yarar yazarların egosu onları atmış olabilir siteden. öyle yazar da gelmesin bir zahmet.

ona bakarsan bad thoughts adlı oyunuma bir sürü kötü yorum geldi. terörist simülatörü dendi oyun için. ben ne yaptım? ikinci oyunumu piyasaya sürmeye çalıştım.

not: dipteyim ben'in troll yazar olduğunu bir zahmet öğren. onun dediklerini kimse takmamalı.

ikinci not: eğer çok istekliyseniz sitenin oluşumuna beraber karar verebiliriz bir discord kanalıyla. eğer discord kanalı da olmuyorsa zaten bırakırız gider.
sphynx yapmayalım demiyorum abi. vazgeç'te demiyorum. kadınlar masumdur da demiyorum. yapma böyle.

aç bi discord gelelim. yapılacakları söyleyim. kullanıcılardan nasıl bir site istediklerini, nelerden şikayet ettiklerini, diğer lgbt uygulamalarındaki memnuniyetsizliklerini... kısacası "iki gün sonra sıkılıp, bırakıp gitmelerine sebep olacak şeyleri" öğren ve onları elinde tutmanın bi yolunu bul.

yukarıda da yazdım zaten "kullanıcılarını - yani lgbtleri - tanı ve onları elinde tutmanın bir yolunu bul" diye. şimdiye kadar hiç bir lgbt hiç bir siteye bağlılık göstermedi. bu sorunun çözülmesi gerekiyor. sürekliliği sağlaman şart.

yazmayı unutmuşum: dipteyim ben'in troll olduğunu öğrendim zaten. bu neyi değiştirir. ciddiye alma diyorsun da, ben diyorum ki buradaki trollerin ve vasıfsızların aynısı senin sitene de gelecek. kalitede değişen ne olacak diye soruyorum.

yazdıklarımı provokasyon olarak algılama. kalp bırakıyorum bak buraya →
  • /
  • 4