boyalı dolap

inanılmaz yardımı dokundu üyelerimizin. çok teşekkür ediyorum buradan hepsine. sırası yok, teşekkür ettiklerim:

kuasar, spatula, yumuklusucurta, ürkek, fesbilyan, pierrot, robertpaulsonunkocamemeleri, unicorn09, çıldırdım.

şunları kararlaştırdık başlangıç olarak:
-sitede eksi oy yok.
-sitede facebook'taki gibi sinirli falan koyacaktık ama onları şimdilik koymuyoruz.
-sitede lgbt ile ilgili kanal, en üstte tutturulacak ki heterolar görebilsin.
-artı 18 içerik olmayacak sitede.
-gönderileri en çok like alan, başlıkları en çok gönderi giren şeklinde sıralayabiliyoruz.
-ingilzce kanalı olacak, ama nasıl bir yol izleyeceğimizi bilemiyoruz. ingilizce bölümünü ayrı bi bölüm mü yapsak yoksa sadece kanal mı olsa?

daha tartışıyoruz. hiç bu kadar kendimi değerli hissetmemiştim canlar.


bu deneysel bir çalışma gerçi ama yine de paylaşmak istedim. emoji ekleyebiliriz siteye. ayrıca smellycat'e buradan teşekkürlerimi yolluyorum. dün site ile çok ilgiliydi.

(bkz:#393873)
bazıları atatürk maddesini sevmedi. şunu söyleyeyim, atatürk milliyetçiliğine karşı düşüncelerinizi belirtebilirsiniz, atatürk'ün yaptığı yanlışları da abartmadan söyleyebilirsiniz(o kadar yaptığı doğruları görmezden gelseniz bile), ama bu ülkenin kurucusuna herhangi bir hakaret edemezsiniz sitede. bunu üzerine basa basa söylüyorum ve fikrim değişmeyecek.
iş yerimden paramı alamadığım için sitenin açılması biraz ertelenebilir. kusura bakmayın arkadaşlar. sitedeki kuralları düzenledim. bir bakın isterseniz.

edit: tamam tamam sıçmık gönderi kanalında da atlamıyoruz. kızmayın hemen.

edit-2: kuralların neresi ağır lan. ayı sözlük'ten aldım direkt.
http://i.hizliresim.com/g62dBQ.png

yeni lgbt sitemin kod adı. özellikleri, tamamen lgbt'lerin ihtiyacına göre şekillenecek olması. çok uzatmadan sıkça sorulan sorulara geçeyim.

s: içeriği nasıl olacak? zaten yeterince gay uygulaması yok mu sence internette?
y: içeriği sadece arkadaş bulma olmayacak. biz lgbt'lerin de normal birer insan olduğunu kanıtlar nitelikte, düzeyli tartışmalar barındıran bir site olacak. diye umuyorum. reddit'ten çok esinlendim bu arada.

s: nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?
y: emin olamıyorum. ama denemekten da kaçacak değilim. en azından bir şeyler yapmış olurum.

s: olayın hukuki boyutunu nasıl idare edeceksin?
y: bilmiyorum. tek korkum şu anda o. olmadı siteyi yapıp, benden daha cesaretli birine devredebilirim.

s: nereden aklına geldi bu siteyi yapmak?
y: aslında ayı sözlük'e destek çıkmak istiyordum, ama ayı sözlük'ün desteğe ihtiyacı yok sanırsam. ben de kendime ayı sözlük'e kardeş bi site yapmaya karar verdim.

s: ayı sözlük'e gıcık kaptın da mı kendi siteni oluşturuyorsun?
y: ayı sözlük'e gıcık kapsam neden buradan site hakkında yazı yazayım? ayı sözlük ile de, yönetici ile de herhangi bir sorunum yok.

s: reklam yapmanın yasak olduğunu bilmiyor musun?
y: dark bear'dan izin alındı.

s: site ticari mi olacak?
y: ayı sözlük ne kadar ticariyse bu da o kadar ticari olacak.

s: sitenin kod adı neden "boyalı dolap"?
y: "dolaptan çıkma" deyimine gönderme yaptım.

s: site hakkında düşüncem var, nereye iletebilirim?
y: bu başlığa yazabilirsiniz. eğer sözlüğün formatını bozmaktan korkuyorsanız özel mesaj atabilirsiniz.

s: aktivist ruhun tavan mı yaptı?
y: aktivistlikle alakası yok. programlama bilgimi geliştirmek için yapıyorum bu siteyi. biraz aktivistlik olabilir ama, bilmiyorum.

s: ben oyununu bekliyordum, ne sitesi yahu?
y: oyunumu da kodluyorum boş olduğum zamanlar, bu siteyi de.

s: site tutmayacak hehe.
y: def ol git buradan.

aklıma başka soru gelmedi. desteklerinizi, sorularınızı ve önerilerinizi bekliyorum. site kodlandıkça detayları buradan vereceğim.

sitenin prototip versiyonu: http://4df2cdf1.ngrok.io çalışmıyorsa söyleyin, özelden başka bir link göndereyim.
site hakkında yardımlarınıza çok ihtiyacım var arkadaşlar. yardım etmek isteyen ya da güncel konulardan sohbet etmek isteyen gelebilir.
türkçe yazım kurallarına uyulmamış gönderiler paylaşmak nasıl yasak oluyor? bu kısmı anlayamadım. tdk sürekli kuralları güncelliyor ve buna yetişmek gerçekten çok zor, birçok insanın bilmediği sayısız kural var. mesela siyah zeytin ayrı yazılırken yeşilzeytin bitişik yazılır, tekerleklerin havasının kaçmaması için kullanılan malzemenin doğru yazımı sibop değil supaptır ama bunları sokaktan geçen herhangi biri nasıl bilebilir ki? ne yani insanlar bu sitede paylaşım yapmak için dil bilgisi dersi mi alacaklar ki kuralları yazan kişi -galiba sitenin kurucusu- bile sitenin kurallarını belirttiği yazısında birçok noktalama işareti hatası yapmış. geri kalan kuralları ben beğendim, umarım site kurulur ve devamlılık sağlar.
bence gayet güzel bir dusunce. umarım diğer tanışma uygulamalarindaki gibi abaza insanlar hiç böyle bir şeyin olduğunu keşfetmez.
site bitti arkadaşlar. 14 ocak'a kadar testini yapacağım, daha sonra açık beta'ya geçeceğiz. bu aşamada bazı özellikler olmayabilir ama ben ekleyeceğim. kesinlikle sizin özelliklerinizi yansıtan bir site olacak. şimdiden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen çok insan oldu. inanın o kadar çok duygulandım ki. o kadar kötü anlar yaşadıktan sonra, siteye uğraştıktan sonra verdiğiniz değer beni çok duygulandırdı. kendimi çok değerli bir birey hissediyorum. size ne kadar teşekkür etsem az. 14 ocak 21:00'da görüşürüz. bu son entry'm olacak sanırım bu başlıkta.
lgbt türkiye ile anlaştım sözlük. oradan da üyemiz geliyor. kendileri çok yardımcı oldu sağ olsunlar.
sphynxinator'un bizi kurtaracak olan büyük projesi. tasarım aşamasında yazdıklarına bakılırsa daha önce hiç bu kadar detaylı bir el ci bi ti * sitesi yapılmamıştı...

... ve görüyorum ki hâlâ da yapılmamış.
3 modül kaldı. 3 modül bittikten sonra, birkaç sorunu daha bitirebilirsek, 14 ocak'ta, saat 21:00'da yayına başlıyoruz. hepinizi bekliyoruz, davetiye beklemeyin.
boyalı dolap bildiğim kadarı ile herkese hitap ediyor. sadece beyler'e değil.

tabi ortada site mite yok o ayrı konu. yani şu an itibarı ile kimseye hitap etmiyor. paşam lütfedip yaparsa biz de yolumuza bakıcaz.
alpha testine çoktan geçtik. bir hafta sonra falan betaya geçmeyi ve siteyi yayınlamayı düşünüyoruz. bize şans dileyin pls.
devamının gelmeyecek olması üzücü
sanırım bir gay platformu daha katılıyor gündeme.
hadi yine iyisiniz beyler.
tebrikler. bizler için yararlı olacağını düşünüyorum. görüşlerimi istiyorsan, isim konusunda daha pratik bir sey olabilir mi diye takıldım. ''boyalı dolap'' ı sitenin sloganı olarak kullansan daha uygun olur gibime geldi. belki de zamanla oturur şimdilik bana oyle geliyordur.
  • /
  • 2