bünyamin'i çok seven çocuğun dramı

içinde bir adet gerizekalı devlet okulu öğretmeni barındıran video. belli ki bu olaydan sonra videoda dalga geçilen çocuğun ruhunda çok derin yaralar açıldı. ancak bana çocukluğumu hatırlattı. 1. sınıftayken bir arkadaşım vardı. sürekli yanına otururdum. oturduğum gibi kimseyi de yanına oturtmazdım. mezunlar toplantımızda hala tiye alırlar bu özelliğimi. tabii ben şanslıydım, benimbünyamin'im de benimle oturmak istiyordu ve öğretmenimiz bu kadar pislik değildi.

http://www.facebook.com/video.php?v=9917...
en çok dikkatimi çeken şey şerefsiz bi sınıf öğretmeni. o çocuk zaten bünyamini unutmayacaktı, bir de üzerine videosu çekildi ve sanal aleme yayıldı. artık bünyaminden başka unutamayacağı şeyler de olacak. bu öğretmenin görevden alınmalı ve tazminat ödemeli. şu an çok kinlendim. bi sınıf öğretmeni nasıl kendisine hem devlet hem ailesi tarafından emanet edilen bir çocuğu küçük düşürdüğü yetmezmiş gibi sınıfta ve sanal alemde bunu yayıp ondan kapanmayacak manevi yaralar açar? geceleri bebek gibi uyuyodur bu şerefsiz. uykuları kaçasıca, kör kuyularda ışıksız kalasıca!
tüm lisans mezunlarına öğretmenlik yolunu açarsanız en masum olanı bu olacaktır. pedagojik eğitim almadığı ortada. eğer almışsa durum daha da vahim
bünyamin yaşın küçük olduğu için anlayamazsın ama ilerde herkes seni böyle sevmeyecek. öğretmene gelince sen hayırdır? küçükken topun inşaata mı kaçtı? böyle bir şeyden eğleniyor olman senin rahatsız olduğunu gösteriyor maalesef. bu da yetmezmiş gibi başka insanların hayatında derin yaralar açıyorsun. çocuğum sen de büyüdüğünde öğreneceksin. ne yazık ki böyle insanlar senin masumluğunu, sevgini hak etmiyorlar.
üzülme sen sevdiğin için savaş böyle sana engel olacak olanların karşısında aynen böyle dur.vazgeçme sevmekten.bu lanet topraklarda sevgi sevmek hep lanetli kelimeler.seninle alay ederler,sapık olduğunu söylerler,vaz geçirmeye sıradan normal olmaya zorlarlar.ders olsun bu sana o orospu çocuğu öğretmenin sana verebileceği tek ders bu olur ancak.sevgiyi her insan anlamaz anlayamaz.
sevgiyi anlamak için kalp lazım yürek lazım gördüğün gibi oda herkes de mevcut değil.kurban olurum akan göz yaşına.
böyle dengesiz öğretmenlerin yetiştirdiği çocuklar bizim yarınlarımız olacaklar. bence buradaki en büyük hayal kırıklığı, bu zihniyetteki öğretmenlerdir...