çay house'un yaptığı tesettür özgürlüktür videosu

"yani yapılarındaki zayıf ve nazik oluşları yanı sıra kendisini "himaye" çok sevdiği evlatlarına bakacak bir eşe muhtaç olmaları tesettüre fıtri bir meyilleri olduğunu gösteriyor," gibi saçma sapan bir tanımdan sonra sonunu zor getirdiğim video. nedir bu insanları kalıplara sokmak? yani benim çevremde öyle kadınlar var ki ne zayıflar ne nazik. ayrıca kimsenin himayesi altına girmek istediklerini düşünmüyorum.

kadınları yine zavallı, aşağı ve muhtaç gösteren bir başka video daha. çoğunu erkeğin tavrına göre yorumlamıştır. erkekler bakar, kapanacaksın. erkeklerin bakmaması için kapanacaksın. eğer kapanırsan bakmazlar, toplumsal ahlak, hödö hödö hödö. valla, yapacak olan erkeğin tesettür falan dinlediğini sanmıyorum, hatta belki daha gizemli saklı olduğu için daha çekici geliyordur bazılarına. * kadınları bu kadar muhtaç duruma düşürmelerinin, erkekleri güçlendireceğini de söyleyebiliriz. sonra gerizekalı kadınlar bu eşitsizliği kabullenip "kocamdır, döver de, sever de, aldatır da, çocuklarımın babasıdır ne de olsa." gibi laflar sarfedebilir.

*
erkek için de tesettürü tanımlamasına rağmen erkeğin neden sadece dizle göbek arasını kapattığını açıklayamamış videodur. o gömlek düğmeleri arasından taşan kıllar, o tişörtün içinden taşan kol kasları, o yeni traş olmuş ense, o şort altından taşan ısırmalık bacak bölgeleri kaç can aldı haberleri yok.
tesettür değil sanki bir iron man takımı, hatta harry potter görünmezlik pelerini falan. en temelinde, erkek bakmasın o zaman diyecekken bile kadın da ilgi çekmesin de bakılmasın minvalinde şeylerle kendi kendini sindiren önermelerle dolu cici bir video. ironiden bahsedip de kadınlarla ilgili bir videoyu bir erkeğin seslendirmesi esas ironinin allah'ı.
çocuğun irrite edici islamcı ses tonu bile nefret etmemi sağladı. akp'nin getirdiği islami görünürlüğün modern yansımasından ibaret, tıpkı din gibi genellemelerden beslenen saçma sapan bir kanal. romantik müslüman nasıl olunur videosu bile 360 bin izlenmiş. yazık.