cinsel taciz

türk ceza kanunu’nun 105. maddesinde cinsel taciz suçu düzenlenmiştir. cinsel tacizi kişinin vücut dokunulmazlığı ihlal edilmeden, her türlü davranış ile cinsel yönden rahatsız edilmesi olarak tanımlanabilir.
üniversite öğrencisi olduğum dönemde toplu taşımada birden fazla kez başıma gelmişti. bir keresinde yetişkin bir adam, bir kere de genç bir çocuk tarafından. bu tarz şeyler maalesef fantezileri beslediği için detay veremiyorum. ancak ikisinde de şoka girip hiçbir tepki verememiştim. sadece sessizce ortamdan hızlı bir şekilde uzaklaştım. zaten olay yüzünden paralize oluyorsunuz, bir de insanın aklını mantıksız bir rezil olma duygusu esir alıyor nedense. sanki başınıza gelen şey sizin suçunuzmuş ve ayıplanacakmışsınız gibi. o da büyük oranda canına yandığım kültürümüzün bize armağan ettiği hastalıklı düşüncelerden bir diğeri işte. büyük konuşmayayım gene ama şimdi olsa yapanın parçalarını elimden zor alırlar sanki. yine de bu teoriyi test etmek zorunda kalmam umarım.
kabataş-bağcılar tramvay hattında üniye giderken bir gün benim de başıma gelmiş olay. amcam hani bildiğin amca dikeltmiş okunu bana saplamaya çalışıyor ne tarafa dönsem o tarafa dönüp arkamda bitiveriyordu. neyse ki okul yakındı da erken kurtuldum.