çırak

okumaya gözü olmadığı anlaşıldığında, ya da çoğu zaman zorunluluktan, ebeveyni tarafından, bir zanaat öğrensin, eli ekmek tutsun diye, "eti senin kemigi benim" denilerek usta'nın yanına verilen acemi çocuk işçi.
ucuz iş gücü aynı zamanda.
ayı sözlük adminin üzerimde kurduğu tahakkümün somutlaşmış ve kabul görmüş hali.
newyork bestseller serisi altında okumuş olduğum polisiye romanın adı. ayrıca rizzoli and isles dizisinin ilk bölümüne de konu olmuş bir roman.
orijinal adı the apprentice olan televizyon programının 2004 yılında türkiye'de yayınlanan versiyonun ismi. çoğunluğu üniversite mezunu olan, iş güç sahibi insanların, orijinalinde donald trump'ın, türkiye'de ise ahmet özilhan'ın yanında dolgun bir ücretle (türkiye için bahsi geçen rakam 15.000 tl idi) işe girebilmek için katıldığı yarışma programı. her hafta iki gruba ayrılan takımlara belirli bir sorumluluk verilir ve başarısız olan takımdan bir aday yarışmadan elenir, daha doğrusu kovulur. bu görevler stand açıp kestane satmaktan reklam kampanyası yürütmeye, pazarda satış yapmaktan konser organizasyonu yapmaya kadar geniş bir skalada yer alıyor. izlemek isteyenler için tüm bölümleri youtube'da bulunuyor.

linkten izlemeye başlayabilirsiniz.--- spoiler ---

o kadar üniversite mezunu arasından lise mezunu olan birinin kazanması ise olabilecek en güzel sonçölardan biriydi.

--- spoiler ---