çocukken yapılan ibnelikler

sinir olduğum, gücümün yetmediğini düşündüğüm ve bu yüzden korktuğum çocuklarla oyun oynamak. oyun esnasında sinir olduğum çocukları tek tek hedef alır oyunun türüne göre canlarını yakardım. toplu bir oyun mu oynuyoruz o zaman topları suratlarına atardım, taşlı bir oyun mu oynuyoruz o zaman da taşı düzgün atamadığımı söyleyip zamanı gelince kafalarına atardım. (bkz: çocukluk çağı) (bkz: psikopatlık belirtileri)
ya ibnelik denebilir mi bilmiyorum ama komşu bahçelere dalıp erik, elma, çilek gibi meyveleri talan ediyorduk grup halinde. çocukken bu yüzden çok dayak yemişliğim de var hatta. ama ibnelik de olsa çok eğlenceliydi bence hehe.
altta kalanın canı çıksın oynardık ve ben genelde tercihen en altta kalan olmak isterdim. *
gerçek ibnelikten bahsediyorsak ilkokul 4-5 sularında arkadaşlarımla birbirimize dayardık, hatta ben bir keresinde okulda bile kucağına oturmuştum birinin. nasıl bir cesaretse küçücük aklımla. salağım.

mecazi anlamda? annemlerin sigaralarını çöpe atardım. bir de favorim sıra arkadaşımın en sevdiği silgisini sürekli bir yerlere saklamaktı.
bitli saçları uyuz olunan arkadaşın kapı önüne asılmış havlusuna sürmek. yaptım bunu, evet.
çocukken sayılır mı bilmem ama 20 yaşında yurtta kalırken bir arkadaşımın duş alması esnasında bornozunu alıp kaçmıştım. tabi onu odasına gidene kadar çıplak yürürkenki hali gözümün önünden hiç gitmez. lakin herif olaydan sonra baya psikopata bağlamış ve depresyona girmişti.
misafirliğe gitmiştik. gittiğimiz ailenin benden büyük erkek çocukları vardı. annelerimiz salonda. biz de oturma odası gibi bir yerdeyiz. bunlar benimle oyun oynamak istemediler ve kendi aralarında top oynamaya başladılar. ben de o sırada üzgün üzgün oturuyorum ve bir yandan da gıcık oluyorum. sonra bunlar şut çekerken kocaman vazoya at topu. bunlar birden panik olmaya başladı, bana sus sus yapıyorlar. o sırada da annesi bağıra çağıra geliyor. ben de durur muyum? söyledim tabii ki kimin kırdığını. annesi eline eline vurmuştu çocuğun. o vurdukça ben zevke geliyor, kahkahalar atıyordum içimden.*
arkadaşın hayalarını tutup istiklal marşını tersten okutan bir arkadaşım vardı
bir arkadaşla dağa bayıra çıkıp popomuzu açıyorduk,

bir gün de birkaç arkadaş bir araya geldik, yaşlar 6-7, herkes üstünü çıkardı ben altımı. o zamandan erkeklerin karşısında donumu indirmeye meraklıymışım.
gün yapmaya gelen kadınların ayakkabılarına işemişliğim var. haklarını helal etsinler. hepsinin içine bırakmıştım azar azar.