doktorların gereksiz olması

birincisi o testleri makineler kendileri yapmıyor, usg'nin falan yorumlanmasında da uzman hekimlerden yardım isteniyor benim bildiğim. yani gökten inme bir şekilde dökülmüyor onlar orada yazanlar bir sürü insanın emeği sonucu oluşuyor. ayrıca o makul değerler arasında olmazsa şaşırır insan ne yapacağını. acaba bu neymiş, kolesterolüm mü yüksek, iyisi mi bu kötüsü mü acaba gibi kıvrım kıvrım kıvranır insan. ayrıca elini kolunu sallaya sallaya insanlar bilinçsiz bir şekilde ilaç da alamayacağına göre yanlış bir önermedir.
merak ettim yapılan testlerde ve görüntülemelerin sonuçlarında farklı bişey yazsaydı doktorlar cidden gereksiz mi olacaktı?
cevap bekliyorum teşekkürler....
yazar burada 'ben bir bilim-kurgu filminde görmüştüm. orada şey ediyorlardı, hasta da hemen şey oluyordu. doktor mu varıdı, yokudu ve hasta şey idi şey oldu' demek istiyor. imdb puanı kaç acaba o filmin biz de gidip izleyelim. tabi, gün gelir bilim ilerler bir hapla kanser diye bir hastalık ortadan kalkar filan o zaman kıçımı kırar otururum. o güne kadar doktor yönlendirmelerini dinlemeye devam.

not: bu girdiye eksi veren kocakarı ilaçları kullanıyor sanırım.