ekşi sözlük

  • /
  • 6
şerefsiz sürüsünün üyelerinden biri daha tutuklanmış.

https://eksisozluk.com/no-ceilingin-tutu...

kısmetse iki tane de ben tutuklatacağım. avukatım yönetimi aradı, suçlamalar ile ilgili ekran alıntılarını ve yazışma geçmişlerini istediler, hukukçularımız incelesin 2 gün içinde size döneceğiz dediler. aradan 5 gün geçti yönetim hâla avukatımı aramadı.

ekşi sözlük açıldığı zamanlar orda yazar olmak cok büyük bir lükstü.o dönemin şartlarına baktığımız zaman ekşi sözlüğe girebilmek için ilk önce evde bilgisayar, bilgisayarın yanında internet bağlı olmalıydı. telefondan, tabletten girebilmek hayal bile edilemezdi. bilgisayar sadece ekşi sözlüğe girmek için bir araç değil aynı zamanda kullananların kültürü, statüsü hakkında da az çok mantık yürütmemizi sağlıyor. evinde kimlerin bilgisayarı olabilirdi mesela? işi gereği bilgisayar üstünde çalışanlar olabilir. öğretmen, avukat, doktor olabilir. yaş olarak da belli bir sınırlamanın üstünde insanlar katılma imkanı olduğunu düşünüyorum. yani böyle bir kitleden zaten kaliteli şeyler çıkar.

ikinci faktör olarak ekşi o zamanlar ilk ve tekti. oradaki açılan başlıkların, girilen girdilerin bir başka örneği olmadığı için tamamen özgün olmasını sağlıyordu. tekrara düşmüyordu hiçbir şey. alternatif çoktu.

şu an ise erişimin kolaylaşması, imkanların çoğalmasından dolayı her kesimden insanlar farklı amaçlarla kullanabiliyor. ayrıca facebook twitter instagram gibi platformların insanlara aşıladığı sanal kültür orada da etkileşime yol açmış. bilgi odaklı bir site olmaktan çıkıp kız tavlamak için kullanılmaya başlandı.

ve her ne kadar eksi sözlük bozuldu bitti dense de hala aralarında kaliteli yazan ve çok zeki insanlar bulunmaktadir ki sözlüğü ayakta tutan da bunlar. bir yandan da ekşi sözlük türkiye'nin günlüğüdür. türkıye' de yaşanan hemen hemen her şeyin günü gününe arşivi bulunmakta.
ekşi sözlük diye bir site mi kalmış?
pek kayda değer olmayan sebeplerle yazarlarını uçurmayı seven sözlük. *
entrylerim gg gerekçesiyle silindiği günden itibaren çok sık kullanmadığım platform.
ha burada da entrylerim silindi. yani ayısözlük ve ekşisözlük bu açıdan benzerlik gösteriyor.
(bkz: diktatörlük)
çomarların doluştuğu yerdir. halbuki dibim düşerek, ağzım açık bir şekilde hayranlıkla okuduğum nice yazar vardı lakin artık yazmıyorlar. toplumsal olarak her kalemde teker teker çürümeyi yaşayıp her güzel şeyi pespayeleştirirken burayı ihmal edemezdik herhalde.
belki bir gün her şey yeniden güzel olmaya başlar.
şu anda çıkıp geldiğim yer. toplamda bir yazar bir de çaylak hesabımın olduğu yer. ve gerçekten kaliteli yazılar yazan kişi sayısı bir elin parmağı kadar ya kaldı ya da kalmadı. 10000 yazar varsa 9900'ü nefretini kusmaya yer arıyor. kimisi eşcinsellere nefret kusuyor kimisi hayvanlara nefret kusuyor kimisi sırf aynı görüşte olmadığı için başkasının mesaj kutusunu hiç duymadığınız küfürlerle dolduruyor vs ve sözlük yönetiminin bu nefret karşısında yaptığı herhangi bir şey yok. en sonunda ben de çıktım geldim ayı sözlük'te yazar olma kararı aldım.
4 gündür kapalı.

sözlük kavramını türkiye'ye tanıtan ve oturtan platform kapalı. yönetimin sözlüğü meta haline getirmesi, yazar alımlarındaki hakkaniyetsizlik ve sonuçta ortaya çıkan çorba sözlük kalitesi tartışılabilir.

bütün bunların dışında şu soru akla geliyor: sıra kimde?

boyun eğmeyeceğiz!
yıllardır yargı dağıttığım ayı sözlük le kıyaslanınca daha aktif olan sözlük
ekşi sözlük hâlâ kapalı.

aramızda kalsın ama mobilde açık. şşt.
hala erişime açılmamış olan sözlük. eski tadı olmasa da insan arıyor.
an itibari ile 7 yıllık hesabımı çöp eden sözlük. işin yoksa yeni bir hesap aç ta sıfırdan başla.
eksisozluk2023 e de erisim engellenmis eksisozluk42 den devam ediyorlar
enson eksisozluk2023 vardı ama oda engellendi sanırım 2 3 gündür açılmıyor
  • /
  • 6