ekşi sözlük

  • /
  • 6
bir zamanlar okudukça keyif aldığım okudukça yeni bilgiler öğrendiğim sayfa...
oda tipki cümlenin başındaki sözcük gibi bir zamanlar...yapılan bir bilimsel araştırmaya göre jenerasyon değiştikçe aralarındaki sosyo kültürel farklılıklar artıyormuş.... ah nerede o eski ekşi yazarları
edit;son dönemlerde ergenler'in değişik sözcük argümanlarını kullanarak sözlüğü ahıra çevirmiştir
güzel bir mecraydı. ama özellikle son zamanlarda am göt meme üçlüsünden geçilmiyor,adeta inci sözlüğe döndü.
trolleri sözlüğe doldurursan böyle seviye çakılıyor işte.
geçenlerde yaşanan katliamı öven sözlük yazarı tutuklanmış
ömür boyu hapsi boylamayı hak eden binlerce fobik şerefsiz kullanıcısından biri tutuklanmış.
ciddi derecede faşist yazarların olduğu sözlüktür. orda burda konuşmadığını internet ortamında da söylemeyecek mişsin gelir tutuklarlarmışşş
yorum beğendi diye gözaltına alınan insanları görmüş biri olarak söylüyorum rol kestttt
liseden beri okur ve takip ederim. lise yıllarımdaki heyecanı ve kalitesinden eser yok.
şerefsiz sürüsünün üyelerinden biri daha tutuklanmış.

https://eksisozluk.com/no-ceilingin-tutu...

kısmetse iki tane de ben tutuklatacağım. avukatım yönetimi aradı, suçlamalar ile ilgili ekran alıntılarını ve yazışma geçmişlerini istediler, hukukçularımız incelesin 2 gün içinde size döneceğiz dediler. aradan 5 gün geçti yönetim hâla avukatımı aramadı.

14 yıldır yazarıydım ve benim için ciddi bir bağımlılıktı. günümün ciddi bir kısmını çalıyordu ve kopamıyordum. kopmak için, azaltmak için çok uğraştım, olmadı bir türlü. binlerce şey yazdığım hesabım ile aramda duygusal bir şeyler olmuştu, hayatımın en önemli eseriydi sanki çocuğumdu. en sonunda 26 kasım 2018 tarihinde hesabımı entrylerimi de saklayarak kapattım ve bir daha da entry girmedim. arada açıp okuyorum, dışarıdan olunca oradaki sığ muhabbet de ilgi çekici gelmiyor. hayatımda yaptığım en faydalı şeylerden biri sanırım bu bağımlılıktan kurtulmak. gene de yazmayı, öğrendiğim şeyleri paylaşmayı çok seviyorum, ama tekrar aynı batağa saplanmaktan çok korkuyorum, o nedenle bir daha hesabımı açmayı düşünmemekteyim.
ekşi sözlük açıldığı zamanlar orda yazar olmak cok büyük bir lükstü.o dönemin şartlarına baktığımız zaman ekşi sözlüğe girebilmek için ilk önce evde bilgisayar, bilgisayarın yanında internet bağlı olmalıydı. telefondan, tabletten girebilmek hayal bile edilemezdi. bilgisayar sadece ekşi sözlüğe girmek için bir araç değil aynı zamanda kullananların kültürü, statüsü hakkında da az çok mantık yürütmemizi sağlıyor. evinde kimlerin bilgisayarı olabilirdi mesela? işi gereği bilgisayar üstünde çalışanlar olabilir. öğretmen, avukat, doktor olabilir. yaş olarak da belli bir sınırlamanın üstünde insanlar katılma imkanı olduğunu düşünüyorum. yani böyle bir kitleden zaten kaliteli şeyler çıkar.

ikinci faktör olarak ekşi o zamanlar ilk ve tekti. oradaki açılan başlıkların, girilen girdilerin bir başka örneği olmadığı için tamamen özgün olmasını sağlıyordu. tekrara düşmüyordu hiçbir şey. alternatif çoktu.

şu an ise erişimin kolaylaşması, imkanların çoğalmasından dolayı her kesimden insanlar farklı amaçlarla kullanabiliyor. ayrıca facebook twitter instagram gibi platformların insanlara aşıladığı sanal kültür orada da etkileşime yol açmış. bilgi odaklı bir site olmaktan çıkıp kız tavlamak için kullanılmaya başlandı.

ve her ne kadar eksi sözlük bozuldu bitti dense de hala aralarında kaliteli yazan ve çok zeki insanlar bulunmaktadir ki sözlüğü ayakta tutan da bunlar. bir yandan da ekşi sözlük türkiye'nin günlüğüdür. türkıye' de yaşanan hemen hemen her şeyin günü gününe arşivi bulunmakta.
ekşi sözlük diye bir site mi kalmış?
pek kayda değer olmayan sebeplerle yazarlarını uçurmayı seven sözlük. *
  • /
  • 6