erkek cinselliğinin nihai amacı

erkek cinsel uyarılmanın başlamasıyla oluşan cinsel duygulanımı onu cinsel ilişkili ya da cinsel ilişkisiz (örneğin mastürbasyon) boşalma (ejakülasyon) olana kadar yani cinsel hazzı tadıp cinsel dinginlik evresine girene kadar onun zihnini meşgul eder.
nasıl olduğu çok önemli değildir.

amaç,

(bkz: boşalmak)
(bkz: ejakülasyon)
(bkz: üremek)

kabul edin ya da etmeyin, hetero cinsel ilişki üreme üzerine kurulu bir cinsel ilişkidir. penatrasyonun da amacı erkek egemen bir ilişkinin yanı sıra üremektir. işte esas konu da burada başlıyor aslında, eşcinseller olarak bunca yıldır süregelen bu cinsellik deneyiminin dışına çıkmamış çok zor. duygusal ilişkilerimiz gibi cinsel ilişkilerimizi de hetero cinsel ilişkileri üzerinden modelleyerek yaşıyoruz. aynı hetero cinsel ilişkideki gibi bir aktif bir de pasif olan taraf var, aktif ya da pasif olmak kulak yalamaktan hoşlananla, kulak yalatmaktan hoşlanan taraf gibi sadece bir cinsel beğeni değil açıkçası, bunların üzerine yüklenmiş cinsiyet rolleri de var. bu cinsiyet rolleri üzerinden tüm ikili ve sosyal ilişkiler örgütleniyor.

pasif olan taraf kadın rollerine bürünmüşken, ev işlerini yapan, aktif tarafa bağımlı, daha ezik, daha anaç tavırlara sahipken, aktif olan taraf daha baskın, daha korumacı bir tavıra sahip. toplumsal cinsiyet rolleri açısından düşünüldüğündeyse değiştirilmesi gereken bir durum, çünkü biz eşcinseller olarak üremek gibi bir amacımız yok o zaman penise dayalı bir seks biçimimiz de olması gerekmiyor.
adam, madam farketmez, hareket eden (bazen etmesede olur), nefes alan (bazen almasada olur), her canliya ve nesneye kaymaktir.

(bkz: nefes alsın yeter)
(bkz: delik olsun yeter)
bu noktada yakın amaç ve uzak amaç ön plana çıkar. yakın amaç haz almak güzel vakit geçirmektir. uzak amaç ise üremek ve soyu devam ettirmektir. bunu şöyle de ifade edebiliriz. erkek haz almak, güzel vakit geçirmek ister, genler ise kendilerini kopyalamak ve yaşayabildikleri kadar yaşamak isterler. yeni bedenlerde bir daha hayat bulmak isterler.
boşalarak cinsel gerginliği gidermek olan amaç