erteleme hastalığı

çalar saati ertele moduna alarak güne başlıyoruz. uyanmana 1 saat önceden alarmı kuruyorsan daha neyin peşinde olabilirsin ki? keşke mümkün olsa da hiç varolmamış olsak, hiç yorulmazdık halbuki..
bilinçaltındaki sebebi mükemmeliyetçiliktir. öyle ki, birey teferruatlı düşünmekten, eksik yapacağıma sonra tam yaparım der. güya sakin kafayla çalışacaktır, güya doğru dürüst yapacaktır, güya adam gibi halledecektir. tabiki bunlar gerçekleşmeyecektir.

bir işi bitirmenin yolu ona başlamaktır. düşünmeden atılarak üstesinden gelinir.
bunun insanlar için olan versiyonu bende mevcvut
ertelemasyon bu benim misyon
fazla çaba istemez doğuştan hazır füzyon
bu günlerde muzdarip olduğum durumdur. günün sonunda zamanın akıp geçtiğini,hayatının ise ellerinin arasından kayıp gitmesini hiç bir şey yapmadan izlediğini hissettirir. hayatı dolu dolu yaşayan bünyeler için ızdıraptır. kısa vadede naçizane çözümü ise, kendinize basit bir günlük yapılacaklar listesi oluşturun ve bu listeye sadık kalın. listenizdeki yapılacakları mümkün mertebe kolay eylemlerden oluşturun. "yarın sabah kuaföre gideceğim,kuaförden çıkıp terziye uğrayacağım ve eve gelip kendime buzlu kahve yapacağım" gibi aslında günlük hayatın akışında yer alan ancak gerçekleştirmeniz halinde kendinize ödül verdiğiniz bir plan olsun. bu küçük planları birer ikişer gerçekleştirerek motivasyonunuzu yükseltmeyi ve bu lanet hastalıktan kurtulmayı deneyebilirsiniz. sonra da bana teşekkürlerinizi iletirsiniz kıpss
tc vatandaşlarının genel hastalığı
çok yoğun ve tembel insanlarda olan özellik.