eşcinsel aktivist barış sulu'nun hdp'den milletvekili adayı olması

aday listesi teslim edilmeden önce de twitterda dolaşan haberler sayesinde biliniyordu. eskişehir'de 6. sırada aday imiş.

eşcinsel hakları, ayrımcılık, ötekileştirme, şiddet ve eşcinsel evlilikler konusunda ateşli söylemleri ile tanıdığım sulu; böylece türkiye'de milletvekili adayı olan ilk eşcinsel erkek sıfatının da sahibi oldu.

http://www.ensonhaber.com/hdpnin-aday-li...
türkiye'deki lgbti bireyler için kazanım mı yoksa kayıp mı olduğuna karar veremedim. zira eşcinsellerin artık milletvekili adayı olması sevindirici. fakat hdp'nin ezilenler için bir tuzak olduğu kanaatindeyim. gelgelelim şehirli pkk olan hdp'nin adeta bir insan hakları savunucusu imajı yaratması diğer partilerin suçudur ve ayıbıdır.
elbette herkesi memnun etmek imkansız a partisinden aday olsa a partisinin görüşlerine zıt olanlar memnun olmayacak vs. lgbti hakları için hayırlısı neyse o olur umarım fakat benim görüşüm bu şekilde.
tüm diğer partiler gibi tamamen imajdan kaynaklı çabalar gereği olan durum.hdp ve diğer tüm partiler samimiyse kesin milletvekili olacakları yerden ve birinci sıradan gösterdikleri zaman gider bizzat oy veririm.lakin hepimizin bildiği yada görmek istemediği durun şu ki lgbt adaylar sadece reklam ve pr çalışması.
6. sırada aday olmakla hiç aday olmamak arasında fark göremiyorum. istekli bir girişim değil sadece reklam. bak biz sizden de adaylar seçtik şeklindeki göz boyama faaliyeti sadece. hiç samimi değil.