eşcinsellerin genelde kendilerine benzeyen kişilerden hoşlanması

ben mi yanlış gözlemledim yoksa durum tamamen bundan mı ibaret emin değilim ama son zamanlarda kafama takılan tek şey bu. yok canım elbette tek düşündüğüm şey bu değil, şimdi aklıma geldi, paylaşayım istedim vesselam.

şimdi ayılar genelde ayılarla, kaslı erkekler genelde kaslı erkeklerle. etrafımız kirli sakallı son moda saç stilleriyle ilişki durumlarını güncelleyen çiftlerle doldu. elbette bear-twink veya hunk-twink ilişkilerini inkar etmiyorum ama büyük ihtimalle durum bundan ibaret.

hatta ne zaman ikiz kardeşler gibi dolaşan sevgililer görsem aklıma madonna'nın girl gone wild klibinde aynadaki aksiyle orgazma olan siyahi abi geliyor.


hiç bir ortak noktamın bulunmadığı kişilerden hoşlanan biri olmama rağmen, doğru bulduğum önerme.

çünkü insanlar ortak noktalar etrafında birleşip devam zeminini kurmak istiyorlar, kendine benzemeyeni anlamaya çalışmak tanımak için efor sarf etmek çoğu zaman yorucu ve kayıp yaratıcı olabiliyor. misal ortak müzik zevkleri, aynı siyasi görüş, yeme içme alışkanlıkları ve fiziki görünüm. yorulmak ve sonunda ne olacağını kestiremediği bir yola girmek yerine bilinen yoldan gitmeyi düşünmek daha mantıklı geliyor sanırım.

kesinlikle katıldığım önerme. bugüne kadar kimden hoşlandıysam başta bana pek benzemiyordu özellikle dış görünüş olarak pek alakam yoktu ama o kişiyle vakit geçirince ya da onunla konuşunca aslında benden çok farklı olduğunu varsaydığım o zat aslında bana benziyormuş. benzer ilgi alanları, benzer espri tarzı, benzer sevilmeyen şeyler... hoşlandığınız kişileri düşünürseniz bence hepiniz az da olsa benzer bir şeyler bulacaksınız.
benim de tamamen katıldığım önerme.

gizli bir narsistlikten mi gelir bilmiyorum ama ne zaman beğendiğin tipi tarif et deseler aşağı yukarı kendimi tarif ettiğimi fark ediyorum. hem görüntü olarak hem karakter olarak.
fiziksel olarak bakıldığında sanırım "ben böyle gözüküyorum ve en azından aynısını hak ediyorum" gibisinden, bize hep daha iyisini en iyisini elde etmemiz-kazanmamız söylendiğinden doğru olan önerme. zaten daha ilk entryde de çok güzel açıklanmış birçok kaslı beyin kendileri gibilerini beğenmeleri, veya 20 kilo kabarık saçlı erdemlerin yine kendilerine gitmesi gibi. ya da en basiti direkt, yüzeysel olunmasa bile çekiciliğin, cinsel kimyanın gücü azımsanayamacağından herkes seksi bireyleri talep ediyor.

belki bir sebebi de, yine bahsedildiği gibi narsisizm, belki istemli belki istemsiz. sorunlu ya da sıradan, normal bir insan da olsanız da kendimizi hep "okey" görmekle, yani aslında kişilik-romantizm bazında iyiyim, problemim yok kafasıyla yine insanın kendisi gibi birisini tarif etmesiyle kendisine göre "olağan"ı tanımlaması sonucu doğuyor haliylen.
insanların beğendikleri kişilere benzemeye çalışmasıyla, bir kısmı açıklanabilecek olgu.
eşcinsellerin benzer cinsiyetten birinden hoşlanmasından sonra ihtimal dahilindedir. ancak benzer biri rekabet ve kıskançlık kavramlarını yoğun yaşayan gayler arasında problem yaratabilir. farklı birini seçsen uyumsuz denebilir. mutlu olmamak için her şey mümkün. *
eğer doğruluğu kanıtlanmış bir önermeyse geriye tek mantıklı açıklama kalıyor.
eşcinsel değilim.*
kafa olarak evet ama fiziki olarak tam tersim
yüzde yüz degilse bile kısmen katıldıgım söylem.
kendini beğeniyorsa gayet normal olan