filistin'in türkiye için hiç milli yas ilan etmemesi

türkiye yılda 100 kez filistin için milli yas ilan ederken onca türk askeri öldü filistin hiç türkiye için milli yas ilan etmedi. acayip enayi bir ülkeyiz.
ulan muhalefeti iktidarı hdplisi chplisi tkplisi akplisi saadetlisi bir oldu yas tuttu filistin için israile lanet okudu bu ülke evlatları. ülkece birleştik be birleştik bir mevzuda. gerçekten hala bu artniyetlilerden kaç tane kaldı. bu kadar artniyetli bireyi israil devleti vatandaşlığa kabul etmez yahu.

edit: bu mevzularda konuşmayayım diyordum ama sabır bir yere kadar.
valla herkes kendi adına konuşsun ben israil'e lanet falan okumuyorum. umrumda da değil elin götü boklu arabı. bizimkiler peygamberden beridir arap sevicisi olduğu için çok normal bunları yapmaları. hiç hümanistlik falan da kasamıcam kusura bakmasın kimse. çoğu zaman sol düşünceli olduğumu söylerim ama bazen milliyetçi damarım fena kabarıyor. ha öyle kurtçu murtçu da değilim. türkiye cumhuriyeti milliyetçisiyim. gerisi benim için hikaye. milli yas falan siyasi ayaklardır. hiç de umrumda olmaz. yesinler birbirlerini bir karış toprağı paylaşamadılar bin yıldır. bize ne oluyorsa sanki kudüs bize çok lazımmış gibi. sanki filistinle dünyanın anlaşmasını yapmışız da ekonomik çıkarımız varmış gibi. saçma sapan birliktelikler peşinde koşmasın hiç kimse. birlik beraberlik istiyorsanız geçmişe bakacaksınız. son 16 yıla değil.