futurelavirs

  • /
  • 10
baudelaire onun için kötülük çiçekleri kitabından bir sayfa açıp şöyle seslenirdi belki de :
-"seyredelim hele şu insan müsveddesini,
taklidi hüner sayan şu hamlet gölgesini,
gözleri çok kararsız ve rüzgarda saçları.
büyük acı değil mi görmek bu şaklabanı,
bu alçağı, bu kötü oyuncuyu, garibi,
o rol kesmeyi bilir tıpkı sanatçı gibi,
acısıyla şarkıya dikkat çekmek dileği,
kartalları, cırcırı, nehirleri, çiçeği,
bizlere bile, eski sütunların yazarı,
uluyarak anlatmak beylik hitaplarını?"

dilinin kıvraklığı beden kıvraklığına ipucu olur mu bilinmez ama " ibne" leri korkutacak türden olan zekası hazır cevaplılılığıyla kendini gösterir.
zeka küpü, sevgi pıtırcığı, kelam üstadı. büyüyünce yazar olacak inşallah, kendisinden umutluyum.
gizem com ile başlayıp dark bear ile sürdürdüğüm inceleme araştırma arge köşemizin bugünkü konuğu futurelavirs. 5 eserine bakıp kendisini anlamaya çalışacağız. bakalım başarabilecek miyiz...




9 eylül 2013'te başlayan içki yasakları:


1. trafikte 1.00 promil ve üstü alkol saptananlara üst sınır 2 yıl hapis cezası verilecek.

2. alkolmetreyi uflemeyenlere 2 bin tl para cezası, 2 yıl sürücü belgesine el koyma cezası verilecek.

3. sürücü koltuğunda sigara içmek kesinlikle yasak.

4. gece 22.00 ila 06.00 arası perakende alkol satışı yasak, büfe market ve bakkallar buna dahil. alkolün bu saatler içinde vitrinde teşhiri de yasak.

5. park, bahçe, sahil, kır düğünü tüketimine yönelik alkol satışı yasak.

6. alkol satışı yapan yerler okul, dersane ve ibadethanelere en az 100 metre uzakla olacak, koşulu tasimayan işletmelere ruhsat verilmeyecek.

7. tv'de alkol teşvik edici kampanya reklam vs yasak, alkol siselerine zararlarını anlatan yazı ve bandrol konulacak.

edit: liste uzayıp gidiyor; devamı için ilgili yasal düzenlemeye bakınız; haydin şerefe.



evet liste uzayıp gidiyor a bendinde şunu diyor b fıkrasında acaba ne demek istiyor. arsa anlaşmazlıklarından boşanma mevzuaatlarına, miras hukukundan iyi bir vekaletname nasıl olura kadar tüm ıvır zıvır kanun hukuk olayları future'da. kendisini yeni anayasanın maddeleri için de çağırmışlar ama 'hepsini ben yazarım' deyince bir çay ısmarlayıp yollamışlar.



2020 tokyo olimpiyatları:


olimpiyatların yapılacağı yer anlamında ipi göğüsleyen şehir. olimpiyatlar tokyo'da yapılacak.

ilk turda madrid'le aşit oy alan türkiye sonraki elemede madrid'i geçmeyi başardı ancak tokyo'yu geçemedi. sırf olimpiyatlar için tokyo'yu yeni baştan inşa eden japon hükümeti; bütçenin neredeyse yarısından fazlasını bu işe ayırmıştı. tokyo'nun kazanmasına ilk başlarda şaşıran türk hükümeti cephesi; kendilerinin hak ettiği konusunda ısrarlı. olimpiyat donanımı olarak istanbul; japonya'nın onda birinden daha az bu arada.


anadolu ajansı'nın bir neferiymiş gibi başladığı eserini öylece bitirmiş. son olarak istanbul tokyo karşılaştırması yapmış olsa da anlaşılan alkollüymüş ve sakince bunları yazmış. yoksa kendini bildiğimiz kadarıyla kınayı çoktan hak etmişti. zındık.



gay çevren çok mu:



genelde homofobik amaçlarla sorulan sual:


sorulduğunda ölü taklidi yapma ya da o an vurulup oracıkta öldürülme isteği doğursa da sık sık maruz kalmak olası. evet var dersen, bunla dolaşılmaz diyeni bol; hayır yok dersen tamamdır aldım seni evimin kadını ol diyeni de hayli fazla. öyle ya da böyle, var ya da yok; bir şekilde sizi bulan ve şak diye ağızdan çıkan manasız bir sual.

gay çevrenin çok olmasını kaşarlık ya da açık eşcinsel olma ile bağıntılamanın; gizli örtüsü de denebilir.


şiddete meyli var belli. eseri dur diyor insana. açıklaması gayet inandırıcı, makul ve yerinde. fakat vururum öldürürüm hiç yakışmamış. diğer eserlerinden de bildiğimiz kadarıyla arkadaşın bir kafa koyma potansiyeli oldukça fazla.


elektrikli toma:

istanbul emniyet müdürlüğü tarafından 2 adet sipariş verilen toplumsal olaylara müdahale aracı.

gövdesinden elektrik yayan bu araç dokunanı yakacak, yakın mesafe tehlikeler için elektrik akımı yayabilen zırhlı bu özelliği ile kısa zamanda etkisiz hale getirme amacına hizmet ediyormuş. bunun dışında normal tomalara göre içinde bir değil 2 polis görev yapıyor. yine 1 değil 2 su püskürtme sistemi var. sistem birinden su sıkarken diğerinden su topu adı verilen yüksek basınçlı su sıkabiliyor. ne diyelim vatana millete hayırlı olsun çok lazımdı gel toma gel; baş baş yap abine bakıyım (!)


işte hep bunlar çapulcu zihniyet. yine anadolu ajansı devrede. hayır habere bak. devlet toma'nın elektriklisini çıkarmış beğenmiyor. böylesine vereceksin elektriği vereceksin suyu gitsin.


ilk günden vermezci gay:

tanışma faslı ve görüşme fasılası sırasında çay ve kahve içmek dışında fazla aktiviteye girmeyen, her şeyi zamana yayma yanlısı tür.

sosyal arkadaş ya da kanka arama düşüncesinin hakim olduğu vermezcilerde, güven telkinine bağlı olarak sevgili olma ya da uzun süreli birliktelik durumu olabilir. ilk günden olmayacaksa bu o gün olmayacak demektir, zorlamak yerine vazgeçin.


ya ne olaydı? ha ne olaydı sayın future? future çakıcı bir arkadaş. buna şüphe yok. yani çakmayacaksa da sizi öpecek o aşikar. ona göre yörüngesini girin ya da adamı meşgul etmeyin.



tüm bunlar ışığında futurelavirs gözümüze sinirli, açıklayıcı ve çakıcı bir ruh olarak gözükmekte. kendisi deli yürek yasaları gibi yasalara sahip değilse ben de ne olayım... kendisine hayırlı günler dileriz.
en güncel haberci yazar. en gündem takipçisi yazar. bir çok şeyden sayesinde haberdar oluyoruz. iyi ki varsın güzel insan evladı.
beyaz kareli, lacivert ceketine hayran kaldığım yazar.
kendisiyle bir kere sohbet etmek nail oldu . ama dedim bunun devamı gelecek .sosyal medyada cool boy olarak taslaklara kaydediyorum efenim*
bilimsel tesbitleriyle feyz veren ufuk açan yazar.gündemi takip etmek için yazdıklarını okumak kafii.
zaten çekici olan adamı çekici bulmak için mazaret üreten yazardır.

çekici adam tasvirlerini ister istemez kafanda canlandırıyorsun. ulan hakkaten bu tipler çok çekici olur falan diye düşünüyorsun. ama sonra bir daha düşünyorsun ve diyorsunki "iyi de aga, adam bunları yaptığı için çekici olmuyorki, hayalimdeki çekici adama bunları yaptırıyorum ve o ne yaparsa yapsın zaten çekici"

diğer yazarları futurelavirs'in yanlış yönlendirmelerinden korumak için bu mesajı yazma gereği duydum. yemek yapamayan ya da tamir işlerinden anlayan kolinizi neden çekici bumadığınıza dair beyin fırtınası yapıp contayı yakmayın diye.
sözlüğü başlık açma şampiyonu yazar olsa gerek. birçok başlığın ilk entrysi bu yazarımızdan gelir. sağlam tanımları ve tespitleri vardır. sözlük için bulunmaz değer, olmazsa olmaz. güncel konu ve başlıklardan haberdar olmak için takip ediniz efenim.
vizyon sahibi adamdır. boş konuşmaz, gündemi kaçırmaz, boş tespit yapmaz. severek ve hayranlıkla izliyoruz kendisini....
bu adamın yazım dili kesinlikle dile pelesenk oluyor, nasıl beynime yer etmişse keman kursunda la sesi verirken içimden tempo tutmam gerekirken ben 'la sesi veren erkek çekiciliği' diyorum, si ye geçiyorum 'si sesi veren erkek çekiciliği ' diyorum, eve geliyorum 'eve gelene erkek çekiciliği' diyorum, bu dertten muzdarip olan arkadaşlar varsa, gelsinler gruplaşalım grup terapisi falan yapalım, 'grup terapisi yapan erkek çekiciliği'..bak işte
tek bi telefonla üşenmeden kalkıp yanınıza gelebilecek ve o an bütün her şeyi unutturup keyifli sohbeti ile sizi kendinizden geçirecek çok eğlenceli bi o kadar da sevimli yazar can ayı olmasa da kendisini şiddetle seviyoruz.
yeni imajına hasta oldum yavru. şok süper olmuş valla.
bana şarkı armağan ederek ayrı bir mutlu eden güzel insan, takipteyim...
yüreği güzel, düşünceli kişilik. sakat halimle soğuk kış gününde iyi dileklerinle içimi ısıtman takdire değerdi.
sözlüğün en overrated yazarı. yok lan celebrated yazarıdır. şarap içmek için sıraya giren hayranları var adamın. ne diyelim allah kölesine kavuştursun.*
kendisinden aldıgım haberlerle birlikte bir müddet burada olmayacağını duyup üzüldüğüm güzel insan, kısa dönemde mesajlaşmalar ile günümü güzel yapan insan, umarım bu boşukta kendini dinleyebilir çabucak geri dönersin temennileri ile uğurluyorum seni.
en geniş hazneye sahip yazardı (kelime haznesine) nerde acaba cidden
  • /
  • 10