gentleman

klibi bugün itibariyle yayınlanan psy şarkısı. şarkının ve dansın pek orjinal olduğunu söyleyemem ama klibi izlerken eğlendim;psy ikinci video klibi. 1.sinide çok beğenmemekle birlikte, bu daha kötü
zaten ilk şarkısı da ham çökelek kıvamındaydı. tek parçalık bir şarkıcı olduğunu ispatlayan oy pembeli tadında bir şarkı olmuş. en kısa zamanda gündüz kuşağı programlarında ağlayarak isyan etmesi dileğiyle.
şöhretle gelen saçma bir abartı, kötü, iniş çıkışları olmayan, düz, rahatsız edici bir şarkı. klip inanılmaz anlamsız, danslar çok kötü, şöhreti sürdürmek için ne yapacağını şaşırmış maymun gibi, iğrenç hareketler falan, bitmiş yani psy.

hızlı bir yükselişle, aynı şekilde hızlı çöküş yaşadı görülene göre.
dans figürinin bir parçası kesinlikle çalıntıdır, kenan ışık duruşu resmen. bir önceki gangnam stylein popülerliğini yakalayamayacağı kesin.
klibi gangnam style kadar saçma ve eğlenceli olan psy şarkısı. psy'ın gangnam style şarkısında yerdiği ve dalga geçtiği koreli zenginler bu klipte de baş oyuncu. amerikan kahve zincirinde kahvesini yudumlayan insanların ağzına vuran, gökdelen asansöründe düğmelerle oynayan, fitness salonundaki insanlarla dalga geçen psy, popüler kültürün içinden o kültürü yermeye devam ediyor.

ps: artık ilk klibindeki gibi bir şok etkisi yaratamaz ama bu şarkının da ilgi çekeceği kesin.
ps2: gangnam, seul'de nişantaşı ayarı bir semt. ve şarkı ordaki insanlarla dalga geçmek için yazılmış.
ps3: gentleman burjuva sınıfındaki sahte kibarlıkla dalga geçiyor.