gezgin sevişmesi

maceralı olacağı aşikar bir dil dudak hadisesi. üç cephesi vardır:

1. gezgin aktif-sabit pasif: pasif vücut beşeri bir harita gibi belirir. girinti ve çıkıntılar arasındaki otostop mesafesi kabaca hesaplandıktan sonra yolculuk kulak-burun-boğaz ekseninden başlar. pasif nefes rüzgar gibi geçer, kıllar ten rengi üzerinde siyah şeritlere dönüşür. pasif, aktifinin götürdüğü yere gider.
2. sabit aktif-gezgin pasif: bunu bilemiyorum, pasif bir bey daha berrak olacaktır bu hususta. ama demirlenecek liman durumu sanki.
3. gezgin aktif-pasif: pekala kimin nereye gittiğini kestirmek epey epey zor bu cephede. biri otostop çekerken, diğeri uçak kullanabilir. biri buenos aires'ten girer, diğeri taipei'den çıkar sanki.
her limanda demirleyip tuttuğuna yumulan, kaptan mihvalinde geçici sevişim durumu. evet gezginler böyledir, kalma durumu müddetince varlığı muteber olup sonra geçer gider... bağlanmayı falan düşünen varsa gezginle yolculuğa çıkmayı göz alsın. gene de yerleşik hayat sevişmesi candır derim.

ukteciye notum:outdoor sana yaramamış arkadaşım.*
yaw ecdadımızın diliyle yazsak da herkes anlasa şunu a kuzum: münasebet'ül cinsi ül seyyah'ül muazzama! (olabilir mi ki?)