girdiği her çevreyle hemen kaynaşan insan

öncelikle kaynaşma eklerini başarıyla kullandığı için kutlanması gereken insandır ama bir farkla... çoğu zaman bu ani kaynaşma hali ani ayrılık getirir. çevresel dinamikleri ölçümlemeden hop diye bodozlama dalmak eylemi, boyun kırılması ya da omurilik zedelenmesi gibi hasarlara da yol açabilir.

yavaş yavaş, zamana yayarak, acele etmeden tanımaya çalışarak bir şeylere dahil olmak çoğu zaman avantajlı olsa da, her ortama uyum sağlamak için yanıp tutuşan tiplere yapılabilecek çok şey yok. ateşi kora dönmeden güzel güzel kaynaşsın yani.
genelde diğerlerine göre farklı, aşırı hareketleriyle öne çıktığı için çok sevilirler. bu ilişki karşılıklıdır, iki taraf da birbirinden hoşlanır, beraber eğlenilir-gülünür. ama bu sırada bu beraber eğlenen iki taraf aslında alttan alttan birbirlerinden de rahatsızlık duymaya başlayabilirler çünkü artık eğlence bitmiş, iş daha ciddi meselelere, en basitinden iyi arkadaş mevzularına gelmiştir.

o yüzden araya bir soğukluk, mesafe girer... girer ve gider, sonra iki taraf da kendine tüketilecek yeni enerji kaynağı arkadaşlar bulur.
bazen çok imrenirim şu insanlara, hiç olamadım ya böyle. hep tırsak tırsak köşelere kaçarım.
bence çok iyi bir şey bu sonuçta hiçbir ortamda tek başına kalmazsın,susan taraf olmazsın.
ama şöyle bir şey de var fazlası zarar.bu tarz tanıdıklarım var ve çoğu abaza ya da ne biliyim yavşağın önde gideni oldu sonralardan.
kişi kendisinin hangi ortamda,neye göre kaynaşması gerektiğini kontrol edebiliyorsa güzel bir şey.
ağır yavşak olduklarını düşündüğüm tipler.
genelde karşı taraf kendini dinlesin ister..
benim gibi bir asosyalin hayatı boyunca yapamayacağı bişey.
ayy biri bana bu konuda ders verebilir miiii? ezik hissetim şimdi.
sıcakkanlı insandır. herkesle hemen kanka olması gerekmez fakat insanlarla iyi vakit geçirebilmek için onları yıllardır tanıyor olması da gerekmediğinden avantajlıdır. çekemeyeni çoktur. ne var yani çenemiz durmuyorsa muhabbet etmeyi seviyorsak? illa yavşak mı olmak lazım insanlarla muhabbet edebilmek için!?*
kesinlikle yavsaklik en temel bilesenlerden biri. birinin karsisindakine 5 dakikada alisip tasak muhabbetine girebilmesi bana gore iki ihtimali olusturuyor. birincisi bu insan muhtemelen hayati boyunca hic guvendigi birinden kazik yememis olabilir. cevresi adeta bir yapay deney ortami gibi guvenilir, sevecen ve enerjik insanlarla doludur ve hayat konusundaki tecrubesi 12 yasinda birinden faksizdir. gecirdigi en buyuk travma sevgilisinden ayrilmak filandir genel olarak.

ikinci ihtimal kisinin direkt silme yavsak olmasidir. zaten ilk birkac dakikalik muhabbetten aninda anlasilabilir bu tip ile ilk ihtimaldeki tipin farkliligi. suratindaki yayik ifade, konusma sekli, espri anlayisi ve 'konustugu kisiye gore degisen muhabbet sekli' ile icten ice her senaryoda yavvvsakligin kitabini yazar bunlar. habire el kol hareketleri ile fiziksel bir temas cabasi, 'abi' 'usta' 'kanka' 'kardesim' 'hacu' 'hoca' gibi hitap sekillerini asiri derecede gereksiz bir samimiyette kullanmasi, senle konusurken donup baskasi ile konustugunda konusma tarzinin komple degismesi gibi semptomlar en belirgin olanlari.

simdi ilk kategorideki insan safligindan samimiyet kazaniyordur. canimi yesin bunlar, adeta zimparalanmis pirlantadan arta kalan, ortalikta ucusan degeri bilinmeyen pirildayan toz gibi bir nadirliktir *. hislerinde bir yapaylik olmadigi icin yalan felan da soyleyemezler pek bilmedigi konularda, dolayisi ile aninda anlasilir ne dedikleri ve ne hissettikleri. eger bir yamukluklari felan gorulurse cok hasince intikam almamak lazimdir, yaziktir gunahtir birakin mutlu mutlu guven icinde yasasin.
içten olması muhtemel olan kişiliktir. abartılmamaları gerekir. belki de sadece birileri arasındaki gerginlikten uzak durmayı becerebilen, bu sayede de her iki (üç-dört-beş-altı) tarafla da olumlu ve sağlıklı ilişkiler gerçekleştirebilen yetenekli kişilerdir ha? olamaz mı? olabilir. *