gözlük takmak

ergen apaçilerin siyah cerceveli olanından cıkardıkları akım
lisede bende de colormatik vardı...rezildi...
her gün onlarca laser operasyon yaparak insanların miyop, hipermetrop vs kırma kusurunu düzelten, onlara "artık gözlük ya da lens kullanmak zorunda değilsiniz, gelin sizin de gözünüzü çizelim" diyen tüm göz doktorlarının kendileri için uygun gördüğü tedavidir. babacım madem bu operasyon bu kadar güvenli, sen neden kurtulmuyorsun o gözlüklerden?
uğraşmaktan bıktığım için lens taktıracak eylem.
numaralıysa eziyettir. kafadan düşer durmaz. %100 görüş sağlamaz çerçevelerden dolayı. güneş gözlüğüyse güzeldir. gözümü güneşten korumak için takıyorum diyenlerin nesli tükenmek üzeredir.
bende var numaralı gözlük aşırı rahat, söylemesi ayıp bin(yazıyla bin) küsür liralar bayıldım , şaka bi yana, ben gözlüğümden çok çok çok memnunum, bana yakışıyor ayrı bir hava katıyor , camları filtreli ekstra rahat , uv koruması zırtı pırtından dolayı tablet telefona bakarken uzun süre baksam dahi rahatsız etmiyor , güneştede ha keza öyle.

tabii bu biraz insanın alışmasına ve ne düşündüğüne bağlı ben birazda tarz olsun diye takıyorum . yoksa tabikii her ne olursa olsun insanın sağlıklı gözünün yerine hiçbir şey geçemez.

sevgiler, not: bu entry hava atmak için girilmemiştir.
nefret ediyorum gözlük takmaktan. gerekmedikçe takmıyorum.

#çarelazer
numaralısını takmayı çok sevdiğim aktivitedir. sürekli de kaybederim...
dereceli olsun, güneş gözlüğü olsun çok seksi görünür bunların erkekleri.

dereceli olanlar, gözlüğünü düşürürse şöyle görünürler:

sağ gözüm 2.25, sol gözüm 1 numara miyop; kalp gözüm ise kör. ama yine de gözlük kullanmayı sevmiyorum. iki defa gözlük aldım daha evvel, ikisini de cebimden düşürüp kaybettim. işe başlamadan önce yine almayı düşünüyorum da işe ne zaman başlarım belli değil.
10 seneden fazla süredir her sabah gerçekleştirdiğim eylem, 5'er numara miyop gözleriniz varsa gözlüksüz önünüzü görmekte zorlanıyorsunuz ne yazık ki
bunu sorun etmem, gözlük takmalarına izin veririm. karanlıkta bulanık görmek istemezlerse kalabilir ama genelde gözlerini bağlayacağım zaman çıkarttırırım sadece.
gözlüksüz bulanık görüyorum ama takmamakta ısrar ediyorum çünkü ağırlık yapıyor, kendi kendime diyorum bi camın arkasından dünyaya bakıyorum falan ama araba kullanırken ya da ders dinlerken çok lazım oluyor. hatta onsuz hiçbir şey yapamıyorum böyle anlarda.