hasan cemal

ilk entry olmasından mütevellit asıl derdime gelmeden önce belirtelim, bir zamanlar cumhuriyet gazetesinin de genel yayın yönetmeni olan duayen gazetecidir.

başbakanla arası açılıp da ana akım medyadan uzaklaştırılınca t24 sitesinde yazmaya başlamış ve 'çözüm süreci' çerçevesinde bir yazı dizisine başlamıştı. muhtemelen büyük ses getireceğini düşünüyor, kandil'de örgüt mensuplarıyla yaptığı görüşmeleri arazide çektirdiği fotoğraflarla süsleyerek yayınlıyordu. gelgelelim ki gezi parkı direnişi tüm hesapları alt üst etti ve yazı dizisi neredeyse hiç ilgi görmedi. kısa sürede diziye son veren cemal yüzünü geziye döndü ama yine beklediği ilgiyi göremedi. hem geç kalmıştı hem de iktidarla araları bozulmadan önce gıkını çıkarmazken şimdi konuşuyor olması sanırım gezicilere samimi gelmedi.

gücün peşinde koştuğu yakın dönemi hatırlayan geziciler ve artık liberal bir vitrine pek de ihtiyaç duymayan ikitdar çevreleri tarafından dikkate alınmayan hasan cemal yanlış kariyer hasaplarının kurbanı olmuş gibi görünüyor.

kendisine evrene olumlu mesajlar yollamasını tavsiye diyorum, belki geri dönüş alır zira bu saatten sonra rasyonel bir çıkar yolu görünmüyor gazetecilik kariyerinin.

birilerinin tavuğuna "kışşşşt" dediği için hapis cezası verilen gazeteci.

http://ayisozluk.com/lnk/ab27dd