hiçbir şey yapmadan bütün gün evde oturmak

sabah yataktan kalkarsın, kahvaltını edersin sonra koltuğa yayılırsın, kesmez... kalkar yastığını,battaniyeni alırsın boylamasına uzanırsın. bir süre sonra sıkılır hafiften ayaklanmaya başlarsın, elin hiçbir şeye gitmez yatmaya devam edersin.
işsizliğin getirdiği, asosyalliğin fırlatıp duvara attığı, gün boyu açık olan televizyonun beyni siktiği, fazla çalışmaktan kızgın tavaya dönen laptobun gerçekliğiyle yüz yüze gelmiş bireyin tavsiyelerinize de ihtiyacı var. çok hırpalamayın. hem öyle çok güzel bir şey değil ki.

5 gündür dışarı çıkmadım sözlük. yeme içme ihtiyacım babam tarafından karşılanmakta. arada bir balkona çıkıyorum. güneşi görünce, perdeleri falan çekiyorum, vücudum yanıyor ve evet bu aralar fazladan vampir günlükleri'ni izliyorum.

dışarıda top oynayan, bisiklet süren çocukları, sevgilisiyle gezen gençleri, market torbalarıyla evine dönen yaşlıları öldürme planı yapıyor bunun için annemden gizlice yürüttüğüm streç filmleri, soğan bıçağını, bir çift dexter ayakkabısını ve sıcak miami günleri için yedekte teknemi hazır tutuyor ve 7. sezondan devam ediyorum ailemizin seri katili'ni izlemeye..


evde yapılabilecek tüm aktiviteleri yaptım. kendi beyin hücrelerimi matrixteki kaşığı yamultan çocuk edasıyla yemek istiyorum.

çok yalnızım sözlük, size gidelim mi?
nisandan beri beni bitiren olay.10 kilo aldım ve hala oturmaktayım yeter lan...
sağlam bir göt gerektirir. götüne güvenenlerin işi.
iş güç sahibi kimseler için değme keyfime tam olarak cuk oturacak düşünce biçimi iken.. biçare ben gibi işsiz kişiler için can sıkıcı...
sabah pardon öğle 12 gibi uyanılır. işerken gelen mesajlara günaydın diye mesaj atılır. sonra duşa girilir. müzik eşliğinde romantik bir duştan sonra bornoz ile mutfağa gidilir. esspresso yapılır. sonra balkonda bir güzel içilir. sonra bir tişört bir şort giyilir. kanepede pozisyon alınır. sehpadaki pcde film açılır. film biter, başka bir film açılır. devamında akşam yemeği mi desem akşamüstü yemeği mi desem hazırlıklarına koyulur. yemekler hazırdır, yenir, kaldırılır. sonra tekrar pc başına film izlemeye. bu nasıl saçma hayat lan.
hiç bir şey yapmak mı yapmamak mı belli değil. depresyona girer insan. girdim bile.
zamanı olmayan insan için nimettir. bütün işlerini askıya alıp bir gün boyunca evde hiçbir şey yapmadan devirip film izlemek hele ki yağmurlu berbar bir havada paha biçilmezdir.
(bkz: bugün ben bunu yaptım)
belli bir müddetten sonra daral gelmesi muhtemel olan durum ya da en azından benim için öyle.
böyle geçen bir günün ardından ne kadar boş bir insanım diye söylendiğim çok olmuştur ama kimi zamanda götüm yorulunca yeter lan şu iş veya koşuşturma her neyse bir bitsin bütün gün evdeyim dediğimi de biliyorum zaten yalnızım birde evde de yalnızsam bu duble yalnızlık eder eşittir cenabet bir gün
pazar günlerimin keyif verici eylemi. sabah kalk gazeteni, dergini, kitabını, kahveni yatağın yanındaki komidine diz. akşama kadar öyle yataktan kakmadan boş boş keyif yap. şuan ki gibi.