hükümeti indireceklermiş siz benim donumu bile indiremezsiniz

çevre ve şehircilik bakanı mehmet özhaseki'nin hemen önünde sinop'ta bir çocuğun eline tutuşturulan dövizde yazılı olan cümle. çocuk istismarı hiç bu kadar göze sokulmamıştı. habere ve fotoğrafa baktığımızda çocuk hariç diğer herkes sırıtıyor. çocukların donunu indirmeye nasıl meyillisiniz. başka ülkede olsa bu en ağır şekilde cezalandırılırdı.

https://biliyomuydun.com/106793

(bkz:#324505)
324506
"bu ülkede her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız" rezilliğin daniskasıdır. insanın olduğu yerde böyle bir terbiyesizlik olmaması gerekirken bunda bir de çocuğu kullanıyorlar. gerçi çok özür diliyorum. çocuklar siz ne zaman kullanmadınız ki gayet normal, yerinde bir davranış.
şaka olduğunu sandığım ama şok olduğum haber. bu haberin finlandiya'da olduğunu düşündüm, milletçe bu durumu kaldıramayıp halk intihar ederdi muhtemelen. bizde ise pelinsular, berkecanlar, "cnm starbuckstayım, boş ver hbrleri hihi" der ve olayı önemsemez.
gelecek yıllarda, içinde yaşamak zorunda bırakıldığımız ak cehennem'in ve islamcılık modelinin tipik özellikleri betimlenirken kullanılacak temel terimlerden biridir çocuk istismarcılığı...
bu aşağılıkça pankarta en güzel yanıtlar, sosyal medyadaki çeşitli hesaplar aracılığıyla verilmiştir.

cevabi nitelikteki mesajlardan biri şöyledir:
"çok haklısınız! senin donunu indiremeyiz biz; çünkü, ensar vakfının ve yandaşlarının en iyi bildiği şeydir o!"