istanbul kırmızısı

şubat ayında vizyona girecek, baş rollerini tuba büyüküstün, halit ergenç, nejat işler, mehmet günsur ve tabi ki olmazsa olmazlardan serra yılmaz olacak...
filmi 3 mart 2017'de gösterime girmesi planlanıyormuş.

fragmanı şurada;
film bugün vizyona girdi. henüz izleme şansım olmadı fakat yazılanlara baktığımda bir çok izleyicinin filmi oldukça kötü bulduğunu falan okudum. özellikle tuba büyüküstün'ün oyunculuğuna laflar söylenmiş. aslına bakarsanız film kadrosu çok iyi. ama işte bir kadro kurarsınız, aralarında 1 kişi o role oturmaz, oynayamaz, tüm film batar insana. bakalım, ilk fırsatta izleyeceğim. izleyenler varsa da umarım yorumlarını başlıktan esirgemezler.
izlediğim en iyi türk filmleri arasında yerini almıştır. yapılan yorumlara aldırmadan izleyiniz. oyuncu seçimlerini izledikten sonra anlayabiliyorsunuz.
"hamam"dan sonra ailece izlediğimiz üçüncü ferzan özpetek filmiydi. kitabı okuduğum için ağzımı bile açtırmadılar filmden önce. film sonrasında "gey teması olduğu için değil, cidden durağanlığından beğenmedik" tarzı yorumlara maruz kaldım - homofobiden kaçınarak yorum yapmaları bile muazzamdı. :)

özetle, en iyi ferzan özpetek filmi değildi ama yerden yere vurulmayı da hak etmiyor oyuncu kadrosu.
kitabın filmde bir karakter olarak kullanılması cidden hoş senaryo bu yönden başarılı...lakin önceki ferzan özpetek filmlerine göre farklılıkları fazlaydı...kötü olduğunu düşünmüyorum...yönetmenin kendini en fazla yansıttığı filmiydi belki de?
ferzan özpetek in en sevdigim filmi olmasa da güzeldi ama kitabini okumanızı tavsiye ederim .. kitabı daha cok hosuma gitti . tabiki bir serseri mayinlar , cahil periler , karsi pencere degil ....