kadir topbaş

istanbul büyükşehir belediye başkanı. twitterda sadece rte ve cumhurbaşkanı gül ü takip ediyor. bugün rte nin cumhurbaşkanı adayı olacağını düşündüğünü açıkladı. zaten biliyorduk.
yaşanan taksim gezi parkı hadisesinden sonra hiç olmazsa hükümet ve polis tarafından uygulanan stratejilerin yanlış olduğunu kabul etmiş, demokrasilerde yaşam alanlarıyla ilgili kararlar alınırken halkın fikirlerini almak gerektiğini söylemiş ve dünya basınında yanlış bir intiba bıraktıklarını kabul ederek onurlu bir davranışta bulunmuştur. ama yine de gerçekten onurlu bir hareket yapmak istiyorlarsa dünyadaki örnekleri gibi istifa etmeleri salık verilir.
ikinci kez birleşmiş milletler kentler ve yerel yönetimler dünya başkanlığı'na seçilmiş** istanbul büyükşehir belediye başkanıdır.
yüzünde nur olmayan, sahtekar bakışlı evladın olsa elini öptürmeyeceğin tipte bir adam. yani dışı böle içini bilen yazsın.
cemaat-akp savaşı sonucu siyasal islamın tüm pisliklerinin açığa çıkmasıyla kendisi koru mankeninden ibarettir benim gözümde.ağaoğlunun tapelerinden ve cemaatin anonim twitter hesaplarından anladığım kadarıyla istanbulda dönen büyük rantta bürokraside sorun çıkaran,her projeyi imzalamayan,bunun sonucundada tüm yetkileri akp istanbul il yönetiminden aziz babuşçu tarafından gasbedilen istanbul belediye başkanıdır maalesef.