kamil koç

mersin- ankara seferlerinde trajediler ve saçmalıklar yaşatan eski ve köklü şirket.
bir daha mı? tövbe! dedirtmiştir...
çok rahatsız bir şirket. gerçi metro'dan gene iyiydi.
kötünün iyisi şirket. bana yaşattığı bir kaç olaydan dolayı iyice soğumuş vaziyetteyim. halbuki yıl içinde 20ye yakın kez kullanıp hiç sıkıntı yaşamamıştım.

varan 1- ankara otogarda biletimi internetten aldığımı belirtip biletimin çıktısını istediğimde biletimi vermek yerine peron numarası söyleyip biletinizi araçta alırsınız deyip savdılar. aracımın hareket saati geldiğinde araç hala ortalarda olmadığı için tekrardan yazıhaneye gittiğimde aracımın oradan değil alt kattaki başka bir perondan kalkacağını söylediler. bari arayıp durdurun dedim, hareket saati geçmişti. yok yok yetişirsiniz dediler. aşağı indiğimde araba hareket halindeydi el kol işaretiyle durdurup zar zor binebildim. herhangi bir kaçırma durumunda suçlunun ben olacağımdan adım gibi eminim.

varan 2- aynı gecenin sabahı ineceğim yere yaklaştığımda muavinin gelip ineceğimi belirtmesini bekledim, çünkü hep öyle olur keza saat sabahın 6sıydı. uyuyor da olabilirdim. araç hiç yavaşlamayıp devam etti. hızla öne ilerlediğimde muavinin uyuduğunu gördüm. insanlık hali diye düşündüm, uyandırıp durumu açıkladım. şoför dediklerimden sonra sabahın 6sında bağırarak yok arkadaşım haber vereceksin inecem diye, belediye otobüsü mü bu? geri döndüremem şimdi, terbiyesizlik bu filan dedi. ben de olayın üzerine. madem belediye otobüsü değil o zaman ineceğim durağa gelmeden uygun bi yerde ineyim dememi bekleyemezsiniz. ki biletimde nerede ineceğim yazıyor, muavininiz uyuyordu onun hatası benim değil. insanlar uyanmasın diye yanınıza kadar geldim, siz bağırarak bütün otobüsü ayağa kaldırdınız, esas terbiyesizlik bu dedim. o sırada arkadan bir iki kişi de destek çıkınca otobüsü döndürüp beni bıraktılar.

varan 3- dün bilet alırken ısrarla haremde duruyor mu diye sormama evet evet dediler. sabah valizimi verirken haremde durmadıklarını sadece dudullu da durduğunu söylediler. müşteriyi kaçırmamak için yalan söylemeleri gerçekten ilginç. hususi olarak orada durduğu için aldığım bileti bir taraflarına tıkmak istiyorum şu an.
ülkede parmakla gösterilen ender yolcu taşıma firmalarından biri(idi) son zamanlarda karayolu taşımacılığında ciddi rekabet sorunu yaşanıyor gibi, maddi açından yaşanan mücadele ne fiyatlara ne de hizmete yansıyamıyor..
1970-2000 seneleri arasında bile neredeyse her şehire ait havayolu firması varken şimdilerde tekeline alan thy ve yardakçı havayolu firmaları fiyatlarını bira olsun aşağıya çektikleri için karayolu taşıma şirketleri de biraz muzdarip, ama gel gör ki iyileşmek namına bir şeyler yapmaktan uzaklar..
kamil koç sadece bursa-ankara-istanbul-izmir seferlerinde gösterdiği hassasiyeti anladığım kadarı ile diğer seferlerinde göstermekten aciz..
bu da xxxx'e yolumuz var gibilerinden reklam yaptığı anadolu muhitlerinde tercih edilmemesine sebebiyet vermekte..
yarın ankara'dan istanbul'a seyahat edecegim otobus sirketi.
çay ikramı sırasında verdikleri o minnak kurabiyeler ile kalbimi çalan hınzır firma. buna benzer bir sevgiyi de nilüfere poğaçaları yüzünden besliyorum
nerde eski kamil koçlar ???