kırım

kırmak fiilinin isim hali, katliam. savunmasız insanların öldürülmesi. <br> <br>kuzey karadeniz bölgesinde ukraynaya bağlı özerk bir cumhuriyet. çoğunluğu ruslardan oluşur. başkenti; akmescit.
yakında çok karışacak ülke. kırım, rusya ve ukrayna ile ilgili haberlerin arkası kesilmiyor. kırım bağımsızlığını ilan etmiş. http://haberrus.com/politics/2014/03/11/kirim-ozerk-cumhuriyeti-bagimsizligini-ilan-etti.html
türk milliyetçilerinin samimiyet ayracı olarak iş gören ülke. kendi ülkesinde ki 30 milyon nüfuslu kürtler güneydoğu anadoluyla beraber ayrılmak isteseler rererö kırımda ki 300 bin nüfusa sahip tatarlar rusların kontrolü altında yaşasalar vah gardaşım ah gardaşım. tatarlar, ruslar tarafından zulüm görmüş olabilirler. kürtlerde gördü. ama bu bir ülkeyi bölmek için yeterli sebep değildir. haklarını aramaları en doğaldır ama onların ülke sorunlarından bize ne? sadece son bir ay içerisinde değil malumunuz bu konu ülkücü camiyanın en sevdiği konudur. senelerdir tatarlar orada ayrı ülke olsunlar isterler.