kolonya

yaz günlerinde bir nebze de olsa serinlemek istiyorsanız buzdolabınızda bulunması gereken sıvı.
türklerin, erkek çocuklarını bayramdan bayrama vaftiz etmek için, kafalarından boca etmek suretiyle kullandıkları kokulu su.
kökeni ne mekke, ne medine, ne de kudüs olmamasına, aksine gavuristanın cologne nam-ı diğer köln şehri menşeli bir gavur icadı olmasına rağmen yurdum insanının bu merete böylesine bir kutsiyet atfetmesine hep şaşırmışımdır.
neredeyse zemzem suyu kadar kutsal sayılan ve her türk hanesinin vazgeçilmez demirbaşı olan kolonya, iyilikte ve kötülükte, hastalıkta ve sağlıkta hep yanı başımızdadir..
bayramlarda ve düğünlerde misafirlere ikram edilir, cenazelerde ayılıp bayılanların şakakları ovulur, hasta ziyaretlerine onsuz gidilmez, büyüklerin ellerine, küçüklerin gözlerine, pardon saçlarına dökülür.
koliden önce, traştan sonra, yaraları dezenfekte etmekte, daral gelmesi, ufunetler basması hallerinde ve akla hayale gelmeyecek daha nice durumlarda imdada yetişir..
hatta acil durumlar için, örneğin kola şişesi, maden suyu şişesi ya da küçük pet su şişesi bulunmadığı zamanlarda, şişesi bile, göte giren icatlar bakımından iş görür.. o derece yani..
böyle bir icat bulduğu için allah alaman gavurundan razı olsun..
başınız mı ağrıyor ?!
ne yaptıysanız işe yaramadı mı ?!
ağrıdan acilen kurtulmak mı istiyorsunuz?!
o zaman ekran başına !
işte karşınızda baş ağrısına kesin çözüm kolonya !!
ayılana, bayılana, misafire ikram edilir. şimdilerde ıslak mendil olarak pratik. fakat her geçen zamanla birlikte bazen hızına yetişemediğimiz ve zamanla alıştığımız değişiklikler arasında misafire de kolonya yerine ıslak mendil olarak servis edilmesi normal karşılanacak mı kim bilir.
kolonyayı yaktığınız zaman, ateş yine de çıkar ama görünmez. bunu sevmediğiniz kişilere karşı kullanabilirsiniz. "baksana, yanmıyor" deyip kafasını kutunun içine sokmasını sağlayabilirsiniz. sonra gelsin intikam. *
virüssavar olarak tekrar hayatımıza gören ürün. ben şahsen bir içmiyorum diyebilirim. her yanıma sürmekle kalmayıp üzerime püskürtme vasıtasıyla kendisini dezenfektan gibi kullanıyorum. hoş için deseler içecek de çok insan var şu an.
rebul ice aqua dark spice parfüm gibidir hoştur gerçi şu ara uçtu iyice daha iyi olanlara da para yetmiyor johnson s baby serisi iyiydi bir de