kulaklık

evrensel olan müziğin yeri geldiğinde kişiye özel olduğunu ifade eden uzantı. **
dış ortamı rahatsız etmeden müzik dinlemek için üretilmiş fekat günümüzde kullanılanların oldukça dışarıya gürültü yaydığını gördüğüm elektronik müzik dinleme aksesuarı.
yaşam alanım kısa ve öz.
bilimsel bir araştırmaya göre jet motorlardan sonra kulağın işitme fonksiyonuna en çok zarar veren 2. etmendir. günümüz teknolojisinde 2-3 türk lirasından başlayarak binlerce liraya kadar yükselen fiyat aralığına sahip bir kablo. kullanım şekline göre bir kaç şekli mevuttur kullak içi, kafa üstü, normal. son bir kaç yıldırda dinlenen müzik türüne göre üretilen kulaklıklar mevcuttur.*
dışarı çıkarken devamlı yanımda bulunan ve beni bulunduğum ortamdan soyutlaştıran alet.
türk insanının kullanmayı öğrenemediği alet. kulaklık taktığı halde bulunduğu ortamdaki herkese bangır bangır müzik dinleten yüzlerce mal var.
10 dolar verdiğinde 100 dolar verdiğinde bozuluyor, çok kullanıldığı için ömrü kısa oluyor haliyle. ama 100 dolar verip aldığın kulaklığın ömür boyu garantisi oluyor bozuldukça sana yenisini yolluyorlar güzel oluyor artı ses kalitesi çok daha iyi. (bkz: skullcandy). ürününün arkasında duran markaları seçmekte fayda var.
(bkz: urbanears) markasını önerdiğim eşya. bana en uzun dayanan kulaklık oldu valla.
bir tane cebimde bir tane de sırt çantamda taşıdığım dünyanın en işlevsel buluşlarından biri. sadece müzik dinleme açısından düşünmezsek, mikrofon özelliği olanları telefonla konuşurken ellerinizin serbest kalmasını sağlıyor.
kulaklarımın bı turlu kabullenemedıgı zımbırtı ılk taktııktan ıkı dk sorun yok ama sonrası benım ıcın o kulaklıgı kulakta tutmaya calısma cabası kulaklılklar dusecek ben yerıne takcam bu ıslem epey surdukten sonra muzık dınlemekten vazgectım olay evdekyeken baglayarak tutrabılyorumda dısardayken olmuyor be ya bır ara yapıstırmayı bıle dusunmusumdur
mucidine dualarımla cenneti garantilettiğim, elektronik cihazların kulakla verici arasındaki ses bağlantısını sağlayan alıcıdır. toplu taşıma araçlarında başta üzülerek söylüyorum ama tahammül gösteremediğim ağlayan bebek sesi olmak üzere her türlü insan ve çevre gürültüsü ile ilişiğimi koparmama ve müziğin etkisiyle iyi ya da kötü bir ruh haliyle kendimi dünyanın yörüngesi dışına çıkarıp o yıldız,meteor senin bu gezegen,galaksi benim gezebilmeme yardımcı olan icattır.
beni bu ülkeden çıkartıp kendi muzik cennetime götüren alet.
fiyat,performans ve dayanıklılık olarak her kesime hitap edebilmesiyle sennheiser kolay kolay pişman etmez.
onsuz yasayamam. ama görmeyeli acayip pahalilanmis. fahis fiyata satiliyor. napicam bilmiyorum. arabam yok ve disarda muziksiz hicbir trafik tahammul edilemez - istanbulda yasiyorum. ıstedigim kablolu, mikrofonlu ve ekonomik olmasi. kablosuzlar zaten bluetoothsuz calismiyo onlari istemem. mikrofon bana lazim, telefon gorusmelerimi yapicam. e fiyat konusunda da en ucuzu nasil 60 tl olabilir???? cidden dj kulakligi mi alıyoruz yani? 1 milyonculardaki cin mali kulakliklara mi yonelelim? neydi bizim sucumuz fakir olmak mi? biz kulakliklari takip ortamdan uzaklasamaz miyiz en azindan dusuncelerimizde?? elektronik esyalar neden bu kadar pahali?? kafayi yiycem yaa.
kulaküstü kullanmayı tercih ediyorum normalde.
efenim orta segment bir kulaklık arıyorsanız tek geçeceğim marshall dır. hele kablolu major 2 bir harika dostum.
beats in orta segmentini tavsiye etmem paranıza yazık. beats istiyorsaniz illa paraya kıyıp yüksek segment alacaksınız hem konfor hemde kalite anlamında fark yaratır.
100 200 lira verip vasat kulaklık alacağınıza 500 600 lira verip marshall alın derim.
benim gibi çok sık uzun yolculuk yapiyorsaniz.uzun yolculuk derken her gün istanbul los angeles arası 21 saatlik uçak yolculuğu değil. evden işe yada okula her gün toplu taşıma araçları kullanarak gidiyorsanız bulunmaz bir nimet kulaklarimla özdeşleşmiş aygıt.bir çok işe yaramakla birlikte zor dakikalarin kurtarıcısıdır
edit: mecidiyeköy metroda ölmeyi unutmuş amca benden yer beklerken gözlerim kapalı ve son ses müzik ile kulaklık kulağımda, böylelikle uyuduğum kanısına varıyor