kürşat mican

alperen ocakları istanbul il başkanı. hatırlarsanız 2016 lgbti onur yürüyüşüne katılacak olanları tehdit etmişti. bu tehditi sonrası bir çok bağımsız aktivist ve dernek tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan yargılanacağı haber edilmiş.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/2...
kendi de avukatı da davaya katılmamışlar. dava 5 ekim tarihine ötelenmiş.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/05/2...
davasının görüldüğü mahkemeye gelmeyen kürşat, onur haftası ve yürüyüşünü yine tehdit etmiş. bakın katıldığı tv programında ne demiş;

“devlet eğer müsaade ederse biz müsaade etmeyeceğiz, biz yürütmeyeceğiz. biz hiçbir şekilde ne olursa olsun yürütmeyeceğiz. onlar hangi bölgede yürüyecekse gideriz o bölgeye o caddeyi kapatırız onlar gelemez zaten oraya. istesek 200 bin kişi de buluruz.

“bunların projesi her mahallede bir yapı oluşturmak. istihbaratımızı uyarıyoruz. bu bir proje, kapitalist, komünist, emperyalist güçlerin projesi. eşcinselliği yaygınlaştırarak, aile birliğini yok etmek, üremeyi durdurmak, karı koca ilişkisini sonlandırmak ve karı koca ilişkisinden doğan çocukların yetişip vatana millete hayırlı fert olabilmesini engellemek istiyorlar. aile yapısının temeline koyulmuş dinamittir. gençler o yöne doğru meylediyorlar. özellikle mahalle çalışmalarına indiler.”

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=24031

- türkiye'deki ırkların ve kültürel çöküşe endekslenmiş genetik eğilimin en alt düzey artığı.
- karadeniz doğumlu bir maganda.
- çete liderliğinden ve işkence yapmaktan ceza almış eski bir hükümlü.
- bu ülkede devletin ve hukuk sisteminin yok edildiğinin en güncel kanıtı.

görülen mahkemede hala nefret kusmaya devam ediyor. hakim karşısında “bunların böyle şeyler yapmalarına devlet müsaade etmemelidir. burada istenen özgürlük normal bir özgürlük değildir.”

bunların kafasındaki özgürlük nasıl bir özgürlük acaba?

https://asdi-lgbti.com/2017/10/08/kursat...
hakkında 6 yıl hapis istemiyle yargılanan davada karar çıktı. 4bin tl para cezası verilmiş. 10 taksit ile ödeyebilecekmiş. trans cinayerleri politiktir. eşcinsel cinayetleri politiktir. kadın cinayetleri politiktir. böyle komik cezalarla nefret cinayetlerini durdurmak hayal olur. nefreti körükleyen ve yücelten bir milleti, yönetimi, hukuku ve hükümeti var bu ülkenin.

https://asdi-lgbti.com/2017/12/20/onur-y...