lgbti

sosyal medyada son haftalardaki popülerliğimiz tartışılmaz. sağolsunlar kinden ve nefretten gözleri kör olmuş gerici arkadaşlar bizleri her akşam usanmadan sosyal mecralarda en çok konuşulan konular arasına sokuyorlar lakin değinmek istediğim bir konu var ki çok sinir bozucu ve salakça. güzel kardeilerim "lgbtili kardeşim" diye seslendiğin bir "bireyler grubudur", lgbti+ deyince aklınıza ayrı bir gezegen, ülke ya da köy falan geliyorsa, gelmesin yok öyle bir şey doğrusu lgbti+ bireylerdir. sçs. kib. aeo. bb.

ha ısrarla kullanacağım yok diyorsan da al sana;

öz lgbtililer yardımlaşma ve dayanışma derneği çay ocağı
örgüt ve ya parti olarak düşünülen "lgbtqia" üyesi birey olarak adlandırıldığımız, henüz konuşma diline bile geçirmekte zorlanan heteroseksüeller için büyük tabu olan kısaltma..
ebt, lgbt,lgbtt, lgbtqa derken olay artık önü ardı kesilmez bir yere doğru gidince son olarak lgbti+ olarak kullanılır durumdadır.
lezbiyen gey biseksüel transeksüel ve interseksüelin baş harflerinden oluşmuş aşkı cinsiyette değilde ruhta arayan ve baş düşmanları aileleri olmakla beraber homofobik insanlar olan insan tipi.
sürekli harf eklenmesinden kaçınılmalı diye düşünüyorum. toplum olarak zaten kolay kolay düşünerek ve araştırarak hiçbir şey öğrendiğimiz yok. karşılaştığım birçok insana tek tek harfleri, artıyı anlatmaktan ben usanıyorum , ne kadar anlıyorlar orası da meçhul. yormayın anacım farklı yönelimler var her birini etiketlemeye gerek yok queer de gay de bir şey de topyekün hallolsun.
bireyin kendi sınıfını ve yol arkadaşlarını bilmesine beraber yürümesine izin veren bir sivil toplum kuruluşu. aidiet…