marmara üniversitesi

hakkında hiç entry girilmediğine göre sözlükte çok fazla mezunu olmadığını düşündürten, fakülteleri parça pinçik edip kampüsleri ayıran üniversite. türkiye nin en iyi üniversiteleri nde ilk 10 da bile yer bulamamasına rağmen puanı pek bir yüksek okul. kampüslerinin küçüklüğü ve çokluğu okulun kalitesini düşürür. (bkz: marmara üniversitesi bahçelievler kampüsü)
birçok insan tarafından "faşist" olarak bilinen, kampüs içinde kürtlerin peşinden sopayla koşulduğu, 131 yıllık bir geçmişe sahip olan devlet üniversitesi. haydarpaşa'daki hukuk ve tıp fakültesi dışında, pek göze gelen bir yeri olmayan, türkiyenin en çok öğrenci barındıran 7. üniversitesidir.

ayrıca, o eski, tarihi haydarpaşa kampüsünün, müze tarzı bir yer olacağına karar verilmiştir, çünkü okul, bütün kampüslerini * bir araya toplayacaktır 10 sene içerisinde.

http://www.marmara.edu.tr/news/10-yil-ic...
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26262...
göztepe kampüsünü her gün gördüğüm okul.bazen imreniyorum bu okula kampüs hayatı olan bir okulda okumak güzel olurdu.
eğitim kalitesinde kesinlikle değil ama sahip olduğu kampüs sayısında türkiye'nin bir numarası olabilecek üniversite.
kampüs sayısını 7'ye indirmeyi başarmış üniversitedir. işletme, hukuk, güzel sanatlar ve iletişim fakülteleri ve adalet yüksekokulunu göztepe yerleşkesine, eczacılık, tıp ve diş hekimliği fakültelerini maltepe kampüsüne taşımıştır.
haydarpaşa'yı yeni kurulan ama nedense 1903'ten beri var olan! sağlık bilimleri üniversitesi adındaki tepeden inme!! yönetici ve akademisyenimsilerle dolu, gerici üniversitemsiye kaptıran haydarpaşa kampüsünün tıp, hukuk ve eczacılık bölümleriyle simgesi haline gelmiş üniversitedir.
2003 - 2006 haydarpaşa, 2006 - 2010 göztepe kampüslerinde dirsek çürüttüğüm üniversite. bizden sonra asla eskisi gibi olmadı. şimdilerde maltepe'de rte kulliyesi adıyla toplama bir kampüs oluşumunda.